Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
waldemar pawlak
12.11.2009 08:05

Pawlak uspokaja w sprawie gazu

Zdaniem wicepremiera nowa umowa z Rosją nie utrudni budowy gazoportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

WicepremierWaldemar Pawlakzapowiedział, że wkrótce zostanie podpisana nowa umowa gazowa z Rosją.

Polska od ubiegłego roku negocjowała z Rosjanami dodatkowe dostawy gazu do Polski od 2010 r. w związku z wygaśnięciem kontraktu z rosyjsko-ukraińskim RosUkrEnergo, który dostarczał do Polski 2,3 mld m sześc. gazu rocznie. PGNiG porozumiało się z Gazpromem w sprawie zwiększenia łącznych dostaw z Rosji do 10,2 mld m sześc. rocznie, a także przedłużenia istniejącego kontraktu do 2037 roku. Ustalenia spółek muszą jeszcze parafować rządy Polski i Rosji.

Wicepremier nie zgodził się z opiniami niektórych polityków, że umowa przeszkodzi w budowie polskiego gazoportu.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Wicepremier Pawlak zaznaczył, że zawarcie umowy z Rosją nie zwalnia naszego kraju z konieczności budowy gazoportu w Świnoujściu. Minister gospodarki podkreślił, że Polska będzie potrzebować coraz więcej gazu. Według Pawlaka, bezpieczeństwo energetyczne Polski powinno się opierać na pewności dostaw gazu za rozsądną cenę.

Pawlak uważa też, że w interesie energetycznym Polski leży jak najlepsza współpraca z krajami tranzytowymi, przez które transportuje się gaz ziemny do Europy Zachodniej.
Wicepremier powiedział, że nasz kraj nie musi podłączać się do planowanego Gazociągu Północnego - wystarczy dla nas gazu z innych źródeł.

Tagi: waldemar pawlak, gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz