Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak zabrał głos w sprawie sześciolatków w szkole

0
Podziel się:

Wicepremier uważa, że rodzice powinni mieć wybór, czy wysyłać sześciolatków do szkoły.

Pawlak zabrał głos w sprawie sześciolatków w szkole
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że rodzice powinni mieć wybór, czy wysyłać sześciolatków do szkoły.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego oświadczył, że jego partia jest za pozostawieniem Polakom wolności w tej kwestii:

_ - Trzeba zachować element wyboru dla rodziców, żeby mieli możliwość przedłużenia o rok wejścia w obowiązek szkolny. Żeby mieli możliwość przedłużenia dzieciństwa, jeśli taki jest ich wybór - _ tłumaczył Pawlak.

Zgodnie z projektem ustawy, który MEN przekazał do konsultacji społecznych, obowiązkiem szkolnym zostaną objęte wszystkie sześciolatki od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.

Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.

O sześciolatkach w szkole czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t155644.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/dlatego;szesciolatki;nie;powinny;byc;w;szkolach,83,0,976979.html) Dlatego sześciolatki nie powinny być w szkołach Była minister mówi o reformie edukacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszanie;wokol;zmian;w;szkolach;cierpia;dzieci,2,0,953858.html) Są wściekli na premiera. Cierpią dzieci Rodzice pięciolatków wysłali już 1000 listów do premiera. Są wściekli, bo nie wiedzą, kiedy ich dzieci rozpoczną naukę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szesciolatki;jednak;nie;pojda;do;szkoly;przynajmniej;na;razie,215,0,923863.html) Sześciolatki jednak nie pójdą do szkoły Rząd wstrzymał się z kontrowersyjną decyzją dotyczącą obowiązku szkolnego. Ale do pomysłu jeszcze wróci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)