Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak zapowiada planowanie energetyczne z dużym wyprzedzeniem

0
Podziel się:

Wicepremier otworzył w Warszawie zorganizowaną w ramach polskiego przewodnictwa w UE konferencję dotyczącą Europejskiego Strategicznego Planu w dziedzinie technologii energetycznych.

Pawlak zapowiada planowanie energetyczne z dużym wyprzedzeniem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju i wprowadzanie ekologicznych rozwiązań wymagają planowania z wieloletnim wyprzedzeniem - podkreślił Waldemar Pawlak (na zdjęciu). Wicepremier i minister gospodarki otworzył w Warszawie zorganizowaną w ramach polskiego przewodnictwa w UE konferencję dotyczącą Europejskiego Strategicznego Planu w dziedzinie technologii energetycznych.

Waldemar Pawlak zwrócił uwagę, że rozwiązania systemowe w dziedzinie energii wymagają porozumienia społecznego. Jego zdaniem mimo ryzyka w obszarze energii udaje się je osiągnąć bardziej niż w przypadków rynków finansowych.

Wicepremier podkreślił jednak, że zapewnienie bezpiecznej energii wymaga planowania ze znacznym wyprzedzeniem. - _ Tu decyzje o inwestycjach skutkują często zobowiązaniami, które rozkładają się na kilkadziesiąt lat _ - podkreślił szef resortu gospodarki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WALDEMARA PAWLAKA:

Podczas konferencji będzie mowa o wprowadzaniu niskoemisyjnych rozwiązań w przemyśle, jak energia wiatrowa, słoneczna, bioenergia, czy wychwytywanie dwutlenku węgla, nad którym trwają prace między innymi w Bełchatowie. Na konferencji będzie również uruchomiona inicjatywa, która zakłada ograniczenie misji gazów cieplarnianych o 40 procent.

W warszawskim spotkaniu biorą udział eksperci, przedstawiciele branży energetycznej, a także politycy, jak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, czy dyrektor generalny do spraw energii w Komisji Europejskiej Philip Lowe.

Czytaj więcej o polskiej energetyce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;lupkowy;w;polsce;bedzie;debata;w;pe,116,0,872564.html) Kto nie chce gazu łupkowego w Polsce? Debata w Parlamencie Europejskim może przynieść ciekawe obserwacje dotyczące państw, dla których gaz łupkowy może nie być _ na rękę _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t130920.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pge;obciaza;karami;finansowymi;konsorcjum;firm;alstom,116,0,977012.html) PGE karze. Żąda setek milionów złotych PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA wystawiła konsorcjum firm Alstom notę obciążeniową na ponad 257 mln zł oraz 44 mln euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/awantura;z;udzialem;pawlaka;poszlo;o;gaz,32,0,975648.html) Awantura z udziałem Pawlaka. Wyszli wkurzeni Na spotkaniu unijnych ministrów energetyki Łotwa chciała zapewnienia, że terminal LNG wspierany środkami UE powstanie u niej, na to nie zgodziły się Litwa i Estonia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)