Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
22.08.2005 06:21

PBS: Tusk wygrałby wybory prezydenckie

Donald Tusk jest niekwestionowanym liderem wyborów prezydenckich. Wynika tak z najnowszego sondażu PBS opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą".

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk jest niekwestionowanym liderem wyborów prezydenckich. Wynika tak z najnowszego sondażu PBS opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". Według dziennika, dwa tygodnie temu Tusk był trzeci, tracąc do drugiego na liście Włodzimierza Cimoszewicza jeden punkt.

_ fot. PAP/Andrzej Wiktor _

Dzisiaj kandydat Platformy Obywatelskiej z łatwością wygrałby i w pierwszej, i drugiej turze. Według gazety Tusk uzyskałby 29 procent głosów w pierszej turze i większość - od 54-ech do 65-ciu procent - w drugiej, w zależności od tego, z kim znalazłby się w parze.

Dziennik zwraca uwagę, że szansę na wejście do drugiej tury mają też Lech Kaczyński i Włodzimierz Cimoszewicz. Ten ostatni stracił w sondażu aż 9 punktów i może liczyć na 21 procent głosów - tyle samo co Lech Kaczyński - ale spadek poparcia dla Cimoszewicza wcale jednak nie zwiększył szans Marka Borowskiego, drugiego lewicowego kandydata.

Gazeta zauważa, że znacząco spadło poparcie dla Andrzeja Leppera, a Zbigniew Religa ostatecznie wypadł z grona kandydatów z szansami na zwycięstwo. Sondaż dla "Gazety Wyborczej" przeprowadziła Pracownia Badań Społecznych w dniach 19-21 sierpnia na próbie reprezentatywnej 995-ciu osób.

Tagi: tusk, prezydent, wybory, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz