Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PE: Dokończmy budowę jednolitego rynku UE

0
Podziel się:

:Trzeba dokończyć budowę unijnego rynku wewnętrznego, który jest jednym z największych osiągnięć Unii Europejskiej i przyniósł szereg wymiernych korzyści
gospodarkom krajów członkowskich, przedsiębiorcom i konsumentom" -
zaapelował we wtorek Parlament Europejski.

PE: Dokończmy budowę jednolitego rynku UE

Trzeba dokończyć budowę unijnego rynku wewnętrznego, który jest jednym z największych osiągnięć Unii Europejskiej i przyniósł szereg wymiernych korzyści gospodarkom krajów członkowskich, przedsiębiorcom i konsumentom - zaapelował we wtorek Parlament Europejski.

Rynek wewnętrzny UE opiera się na zasadzie swobody przepływu kapitału, towarów, usług i osób, dążąc do zniesienia barier istniejących pomiędzy poszczególnymi krajami, by zapewnić konsumentom najszerszy wybór i najniższe ceny, przedsiębiorcom zaś - możliwości działania na jak najszerszą skalę.

Parlament Europejski jest zdania, że zwłaszcza w dobie globalizacji stanowi on przewagę konkurencyjną UE i dlatego na krytykę zasługuje postawa tych krajów, które dążą do ochrony własnych rynków krajowych.

| Eurodeputowani przyjęli na sesji w Strasburgu zalecenia dla Komisji Europejskiej, przygotowującej przegląd funkcjonowania rynku wewnętrznego. Zwrócili uwagę na potrzebę pełnego otwarcia branż sieciowych, które wciąż nie są do końca zliberalizowane, takich jak transport, telekomunikacja, usługi pocztowe i przesył energii. Do KE zwrócili się o opracowanie całościowej strategii dotyczącej praw własności intelektualnej oraz ponownie zaapelowali o wprowadzenie jednego unijnego patentu. |
| --- |

Większa harmonizacja - uważają eurodeputowani - potrzebna jest przede wszystkim w dziedzinie detalicznych usług finansowych, a nawet w kwestiach podatkowych. Wskazali, że nawet w przepływie towarów wciąż istnieją bariery, gdyż nie zawsze w pełni stosowane są procedury wzajemnego uznawania certyfikatów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)