Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
decyzje uokik
19.09.2012 11:12

Pekao zapłaci 2 miliony kary. Jest decyzja

Sąd oddalił odwołanie spółki ukaranej przez UOKiK. Bank będzie musiał zapłacić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)
Prezes UOKiK Małgorzata<br /> Krasnodębska-Tomkiel

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję prezes UOKiK dotyczącą nałożenia na Bank Pekao SA kary za stosowane w umowach rachunków oszczędnościowych niedozwolone postanowienia - poinformował UOKiK w komunikacie.

Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z grudnia 2010 roku. Przeprowadzone postępowanie wykazało wówczas, że ogólne warunki otwierania i prowadzenia przez bank rachunków wkładów oszczędnościowych zawierały dwa postanowienia niedozwolone._ _

_ W pierwszym bank ograniczył wysokość odszkodowania za przekroczenie terminu realizacji dyspozycji, niezależnie od rzeczywiście poniesionej szkody przez posiadacza rachunku - _ tłumaczy UOKiK w komunikacie.

_ W drugim przedsiębiorca zastrzegał, że pisma wysyłane przez niego listami zwykłymi uważa się za doręczone konsumentowi po upływie pięciu dni roboczych od daty nadania na poczcie _ - donosi komunikat.

Pekao odwołało się od decyzji UOKiK. 18 września 2012 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie spółki, potwierdzając w całości decyzję UOKiK, w tym nałożoną karę.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK ukarał Fundusz Hipoteczny Dom za... Zdaniem UOKiK seniorzy należą do konsumentów szczególnie narażonych na oddziaływanie nieuczciwych praktyk rynkowych.
Telewizja wprowadzała klientów w błąd? Chodzi o jedna z kampanii reklamowych. Na spółkę nałożono ponad 200 tys. zł kary.
Milionowa kara dla PZU. Sąd podjął decyzję Sąd Apelacyjny skierował do ponownego rozpoznania sprawę kary w wysokości ok. 15 mln zł, nałożonej w 2009 r. przez UOKiK na PZU.
Tagi: decyzje uokik, pekao, peo, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz