Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pervez Musharraf wyszedł z aresztu. Były prezydent Pakistanu zwolniony za kaucją

0
Podziel się

Ciąży na nim m.in. zarzut przyczynienia się do śmierci byłej premier Benazir Bhutto w 2007 roku a także odsunięcia od obowiązków i przetrzymywania sędziów Sądu Najwyższego.

Pervez Musharraf wyszedł z aresztu. Były prezydent Pakistanu zwolniony za kaucją
(Dabkowski/Reporter)
bEpVlpuJ

Były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf (na zdjęciu) został zwolniony z aresztu za kaucją w sprawie dotyczącej zabójstwa islamskiego duchownego - poinformowały w dziś pakistańskie źródła sądowe.

Od powrotu do Pakistanu z dobrowolnego wygnania w marcu Musharrafowi, który miał zamiar wziąć udział w wyborach parlamentarnych w maju, postawiono wiele zarzutów. Ciąży na nim m.in. zarzut przyczynienia się do śmierci byłej premier Benazir Bhutto w 2007 roku, odsunięcia od obowiązków i przetrzymywania sędziów Sądu Najwyższego w tym samym roku, a także zabójstwa rok wcześniej szefa rebelii w niestabilnej prowincji Beludżystan - Akbara Buktiego.

Poniedziałkowa decyzja sądu w Islamabadzie o zwolnieniu byłego prezydenta dotyczy sprawy z 2007 roku - szturmu na Czerwony Meczet w Islamabadzie, w którym zabarykadowała się grupa zbuntowanych przeciwko rządowi islamskich konserwatystów, domagających się wprowadzenia szariatu. Podczas ataku zginął m.in. główny mułła meczetu Abdul Rashid Ghazi.

bEpVlpuL

Sędzia Wajid Ali wysokość kaucji za byłego prezydenta określił na 200 tys. rupii (ok. 2 tys. dolarów). Obecnie przebywa w areszcie domowym w swojej willi na przedmieściach Islamabadu.

Członek zespołu obrońców byłego prezydenta Afshan Adil podkreślił, że _ Musharraf nie wyjedzie z kraju i stawi czoło wszystkim zarzutom _.

Musharraf, przywódca wojskowego zamachu stanu z 1999 roku i prezydent państwa w latach 2001-2008, został zwolniony z aresztu za kaucją w trzech sprawach. Jednak w czwartej, dotyczącej właśnie szturmu na meczet, sąd orzekł areszt dla generała.

Czytaj więcej w Money.pl
Pakistan przedłużył areszt ex prezydentowi Gen. Pervezow Musharraf, zatrzymanemu został w związku z ciążącym na nim zarzutem odpowiedzialności za śmierć około 100 osób podczas szturmu w 2007 r. na meczet w Islamabadzie.
Atak USA "nastąpił w złym momencie" Likwidacja szefa pakistańskich Talibów niweczy starania Islamabadu o doprowadzenie do pokoju i stabilizacji w kraju i regionie - uznało pakistańskie MSZ.
Przywódca talibów nie żyje. Skuteczny atak USA Mehsud, znajdujący się na liście najbardziej poszukiwanych przez FBI terrorystów, stał na czele ugrupowania pakistańskich talibów Tehreek-e-Taliban Pakistan.
bEpVlpvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)