Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Petru dla Money.pl: Płacy minimalnej nie wiążmy z PKB

0
Podziel się

- Problemy są gdzie indziej - mówi główny ekonomista BRE Banku.

Petru dla Money.pl: Płacy minimalnej nie wiążmy z PKB
(media.grupabrebanku.pl)
bEsbQatN

Główny ekonomista BRE Banku Ostrożnie odnosi się do pomysłu Waldemara Pawlaka. Na przyszłoroczne plany prywatyzacyjne rządu również ma inny pogląd.

Zdaniem Ryszarda Petru wyzbywanie się przez skarb państwa części udziałów w spółkach może przynieść duże dochody. Jednak zdaniem głównego ekonomisty BRE Banku lepiej byłoby prywatyzować całe spółki.

_ - Gdyby pomyśleć o przychodach np. ze sprzedaży udziałów PKO BP, które ma w posiadaniu BGK to te kwoty mogą być bardzo wysokie _ - mówił Petru podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jego zdaniem tegoroczny sukces prywatyzacji, sprawia, że plan osiągnięcia 15 miliardó w przyszłym roku jest realny.

bEsbQatP

Ekonomista BRE skrytykował również proponowany podatek bankowy. - _ Przecież banki płacą podatek od osób prawnych, czyli od zysków. Miejmy świadomość tego, że każdy podatek na końcu przełoży się i tak na klienta _ - stwierdził.

POSŁUCHAJ RYSZARDA PETRU:

_ - Teraz jest taka moda. Nikt nie podnosi PIT-u, czy CIT-u, tylko są różne podatki tu i tam. Trzeba mieć świadomośc tego, że jakiekolwiek podnoszenie podatków, czy to jest VAT, czy podatek bankowy, to jest podnoszenie opodatkowania w polskiej gospodarce i wszyscy za to na koniec płacimy _ - uważa Petru. _ - Państwo więcej zabiera, ale pytanie jest takie, czy państwo jako właściciel jest skuteczny? Czy państwo wydaje nasze pieniądze w sposób właściwy? Mam obawy, że nie. _

Ostrożnie odniósł się również do pomysłu Waldemara Pawlaka, który chce powiązać płacę minimalną ze wzrostem PKB. - _ Problemy polskie są zupełnie gdzie indziej _ - stwierdził główny ekonomista BRE Banku.

bEsbQatV

POSŁUCHAJ RYSZARDA PETRU:

Zdaniem Petru, ostatnie pomysły podatkowe koalicji niczego dobrego nie przyniosą i nie pomogą w rozwiązaniu problemów budżetowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bielecki;dla;money;pl;15;miliardow;z;prywatyzacji;jest;mozliwe,160,0,672416.html) Bielecki dla Money.pl: 15 miliardów z prywatyzacji jest możliwe Umożliwi to wprowadzenie zasad ładu korporacyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t110281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dzis;zaczyna;sie;xx;forum;ekonomiczne;w;krynicy,106,0,672106.html) Dziś zaczyna się XX Forum Ekonomiczne w Krynicy Jego szef Zygmunt Berdychowski zapowiada, że głównym tematem będzie przyszłość UE.
bEsbQauq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)