Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE czeka na pisemne uzasadnienie decyzji NSA

0
Podziel się:

PGE czeka na pisemne uzasadnienie niedawnej decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, a następnie musi ją jeszcze przeanalizować zanim podejmie decyzję o oddaniu wykonawcom placu budowy nowego bloku energetycznego w Opolu.

PGE czeka na pisemne uzasadnienie decyzji NSA
(Reporter Poland)

PGE czeka na pisemne uzasadnienie niedawnej decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, a następnie musi ją jeszcze przeanalizować zanim podejmie decyzję o oddaniu wykonawcom placu budowy nowego bloku energetycznego w Opolu. Przedstawiciele PGE nie rozstrzygają, czy nastąpi to jeszcze w 2012 roku.

_ - Inwestycja w Opolu jest kontynuowana, trwają rozmowy z konsorcjum _ - powiedział prezes PGE Krzysztof Kilian podczas środowej konferencji prasowej. Na pytanie, czy żeby przekazać plac budowy konsorcjum, potrzebne jest pisemne uzasadnienie decyzji NSA, Kilian odpowiedział:

_ - Pisemne uzasadnienie jest istotne, by nasza decyzja była umocowana _ - powiedział._ - Prawdopodobnie do końca tego tygodnia lub na początku przyszłego powinno dotrzeć do nas pisemne uzasadnienie _ - dodał.

Wiceprezes PGE Wojciech Ostrowski dodał:_ Musimy mieć pisemne uzasadnienie wyroku, przeanalizować je pod względem prawnym i wtedy będziemy podejmować decyzję _.

Przedstawiciele PGE nie chcieli wprost odpowiedzieć na pytanie, czy przekazanie placu budowy nowego bloku w Opolu jest możliwe jeszcze w 2012 roku.

Na początku października NSA uchylił wyrok WSA w sprawie decyzji środowiskowej dla budowy bloków energetycznych w Opolu zaskarżony przez PGE i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Wcześniej, bo w połowie stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję środowiskową dla dwóch nowych bloków PGE Elektrownia Opole. Decyzja środowiskowa została zaskarżona przez organizację ekologiczną, ClientEarth.

PGE Elektrownia Opole w listopadzie 2011 roku wybrała ofertę konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa o wartości 11,56 mld zł jako najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym. Umowa w sprawie budowy bloków została podpisana w połowie lutego.

Zgodnie z warunkami umowy, konsorcjum zobowiązało się zrealizować zamówienie w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 5) oraz 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 6). Warunkiem wystawienia polecenia rozpoczęcia prac jest m.in. dostarczenie przez PGE Elektrownię Opole decyzji o pozwoleniu na budowę.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)