Notowania

elektrownia atomowa
16.07.2013 14:44

PGE, KGHM, Tauron i Enea dogadały się w sprawie projektu jądrowego

PGE, KGHM, Tauron i Enea uzgodniły zasadnicze warunki projektu jądrowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/Reporter)

PGE, KGHM, Tauron i Enea uzgodniły zasadnicze warunki projektu jądrowego. Jest możliwe, że we wrześniu podpisana będzie umowa nabycia udziałów w spółce celowej do budowy i eksploatacji pierwszej elektrowni jądrowej.

_ Podczas spotkania zespołu roboczego dla projektu jądrowego spółki uzgodniły zasadnicze warunki projektu. Wydaje się, że na początku września możliwe będzie podpisanie umowy _ - powiedziała osoba zbliżona do jednej ze spółek.

Pod koniec czerwca PGE, KGHM, Tauron oraz Enea zawarły porozumienie w sprawie kontynuowania prac związanych z wypracowaniem projektu umowy nabycia udziałów w spółce celowej do budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej. Porozumienie obowiązuje do 30 września 2013 r., z możliwością przedłużenia okresu jego obowiązywania o jeden kwartał.

We wrześniu ubiegłego roku spółki podpisały list intencyjny dotyczący kupna udziałów w spółce celowej, powołanej do budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Według ustaleń, PGE ma pełnić bezpośrednio lub przez podmiot zależny rolę wiodącą w procesie przygotowania i realizacji projektu.

Wskazana przez rząd jako inwestor elektrowni jądrowych PGE wstępnie wybrała trzy lokalizacje pierwszej elektrowni - Gąski w Zachodniopomorskiem oraz Choczewo i Żarnowiec na Pomorzu.

Rządowe plany przewidują budowę przez PGE dwóch elektrowni jądrowych o mocy po ok. 3000 MW. Aleksander Grad, prezes PGE EJ1 mówił ostatnio, że pierwszy blok powinien ruszyć pod koniec 2024 roku. Ostatecznie tego, kto zbuduje siłownie dowiemy się pod koniec tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/m215320.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pge;coraz;blizej;budowy;elektrowni;atomowej,170,0,1344938.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PGE coraz bliżej budowy elektrowni atomowej Spółki podkreślają w publikowanym raporcie, że wszystkie zadania związane z projektem jądrowym są prowadzone zgodnie z założeniami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/m207620.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa;elektrowni;atomowej;na;litwie;polska;powroci;do;projektu,199,0,1300935.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Są doniesienia w sprawie elektrowni atomowej Litewscy politycy nie wykluczają możliwości powrotu Polski do projektu budowy siłowni atomowej na Litwie, a Polska wykazuje pewne zainteresowanie tym projektem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m267431.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tauron;i;kghm;podejma;te;decyzje;do;konca;roku,115,0,1286003.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tauron i KGHM podejmą tę decyzję do końca roku Tauron i KGHM są na etapie analiz projektu inwestycyjnego w Blachowni. Decyzja w tej sprawie powinna być podjęta do końca tego roku - poinformował Dariusz Lubera prezes Tauronu.
Tagi: elektrownia atomowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz