Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGF szacuje rynku leków w 2002 roku

0
Podziel się:

Polska Grupa Farmaceutyczna SA (PGF) prognozuje, że wartość rynku leków w Polsce, szacowanego na ponad 2 mld USD na koniec 2001 roku, może zmniejszyć się w 2002 roku o 3,1 proc.

- poinformował prezes spółki Jacek Szwajcowski.

'W 2002 roku prognozujemy spadek rynku leków o 3,1 proc. przy założeniu, że struktura spożycia leków nie zmieni się w stosunku do 2001 roku' - powiedział Szwajcowski we wtorek na konferencji prasowej.

Dodał, że wartość rynku leków refundowanych może zmniejszyć się o 7 proc.

Według szacunków PGF polski rynek leków wzrósł w 2001 roku o około 15 proc.

Pomimo prognozy spadku rynku farmaceutyków Szwajcowski podtrzymał prognozę wyników finansowych PGF na 2002 rok.

'Pomimo przewidywanego przez nas spadku rynku leków utrzymujemy nasze prognozy. Wierzę, że kurczenie się rynku zrekompensujemy wzrostem sprzedaży' - powiedział.

PGF prognozuje na 2002 rok wzrost zysku netto do 28 mln zł, z 3,1 mln zł w 2001 roku, oraz zwiększenie przychodów ze sprzedaży do 3,2 mld zł, z niecałych 3,1 mld zł w 2001 roku.

PGF, który bierze udział w przetargach prywatyzacyjnych Cefarmu Warszawa, Kraków i Białystok, liczy na wygranie co najmniej jednego z tych przetargów, mówił Szwajcowski.

'Mam nadzieję, że wygramy przetarg na co najmniej jeden z trzech Cefarmów. Środki na kupno nowej firmy pochodzić będą ze środków własnych lub z finansowania zewnętrznego' - powiedział.

Wcześniej spółka nie wykluczała nowej emisji akcji na zakup Cefarmu.

Szwajcowski, który jest największym akcjonariuszem PGF, ma 33,05 proc. głosów na WZA spółki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)