Notowania

pgnig
25.04.2012 13:26

PGNiG później będzie wydobywać gaz z Norwegii

Opóźnia się termin rozpoczęcia wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego ze złoża Skarv na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*Opóźnia się termin rozpoczęcia wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego ze złoża Skarv na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. *

Jednym ze współudziałowców złoża jest PGNiG Norway, spółka córka PGNiG - posiada w nim 12 procent udziałów.

Wydobycie miało się rozpocząć w II kwartale tego roku. Zostało przesunięte na IV kwartał. Powodem zmiany terminu jest opóźnienie instalacji przewodów produkcyjnych, wynikające z trudnych warunków pogodowych na Morzu Norweskim.

Spółka wyjaśnia, że pomimo utrzymywania w gotowości przez operatora złoża, czyli firmę BP Norge, urządzenia do instalowania przewodów produkcyjnych przez całą zimę, w okresie od listopada do marca nie było wystarczająco długich odpowiednich warunków pogodowych do ich podłączenia.

W związku z tym zmienią się prognozy wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej z Norwegii w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Na ten raport czekamy wszyscy. Będziemy bogaci? Czy utrzymamy pierwszą pozycje w Europie, a jedenastą na świecie? Dziś się okaże.
URE zmienia taryfę. Ile więcej zapłacimy? - _ Rachunek dla przeciętnego Kowalskiego wzrośnie o 7-10 proc. _ - powiedział w radiu PiN Woszczyk.
Tagi: pgnig, gaz, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz