Notowania

pgnig
12.11.2009 12:49

PGNiG uspokaja: Gazu w zimie wystarczy

Przemysł kupuje mniej gazu, poza tym wzrasta wydobycie krajowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*PGNiG zapewnia, że dokona wszelkich starań, by zimą zrealizować dostawy gazu zgodnie z zamówieniami. *

Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zaznacza, że obecnie sytuacja jest dobra: gazu wystarcza, bo przemysł go mniej kupuje, wzrasta wydobycie krajowe, a temperatury są stosunkowo wysokie.

Prezes Michał Szubski podkreślił, że podstawową kwestią jest jednak podpisanie umowy międzyrządowej na dostawy rosyjskiego gazu do Polski.

Szubski zaznaczył, że dostawy gazu do Polski mają prócz gospodarczego, kontekst polityczny. Podkreślił, że PGNiG musi czekać na porozumienie między Federacją Rosyjską a rządem Polski, wcześniej nie może podpisać aneksu do kontraktu jamalskiego.

Michał Szubski wyraził nadzieję, że kontrakt gazowy z Rosją zostanie podpisany jeszcze w listopadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pawlak uspokaja w sprawie gazu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;uspokaja;w;sprawie;gazu,187,0,556475.html )
* [ **PGNiG** niemal dwukrotnie powiększy magazyny gazu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;niemal;dwukrotnie;powiekszy;magazyny;gazu,231,0,556263.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pgnig, polska, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz