Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG zgadza się na gaz tańszy o 9-10 proc.

0
Podziel się:

Firma złożyła w URE nowy wniosek taryfowy.

PGNiG zgadza się na gaz tańszy o 9-10 proc.
(PAP/EPA)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w nowym wniosku taryfowym proponuje obniżkę cen gazu o 9-10 proc.

_ - PGNiG wnioskuje o obniżkę powyżej 9 proc., wyszliśmy naprzeciw oczekiwań URE. To w zależności od grupy taryfowej pomiędzy 9-10 proc. obniżki na cenie paliwa gazowego dla klientów _ - powiedział Andrzej Janiszowski z PGNiG w wywiadzie dla Polsat News.

Dodał, że równocześnie z obniżką dla odbiorców indywidualnych URE wstępnie zatwierdziło wzrost opłaty dla przedsiębiorstw sieciowych - spółek dystrybucyjnych i operatora przesyłowego.

ZOBACZ TAKŻE:

_ - Połączenie tych dwóch kierunków [spadku cen i sporego wzrostu opłat dystrybucyjnych - przyp. ISB] przekłada się zdecydowanie na ostateczną obniżkę rzędu ok. 2 proc.. Największy spadek odczują najwięksi odbiorcy - czyli przedsiębiorstwa _ - powiedział dyrektor.

Ostatnio prezes PGNiG Michał Szubski informował, że nowe taryfy mogą obowiązywać od czerwca.

| BATALIA O CENĘ GAZU |
| --- |
| W połowie kwietnia PGNiG złożyło w URE kolejną korektę wniosku taryfowego, w której proponowało obniżkę cen gazu średnio o ok. 8,5 proc. dla odbiorców indywidualnych i o ok. 9,0 proc. dla zakładów przemysłowych. Wówczas URE opowiadało się za obniżką o ok. 10 proc.. W połowie lutego PGNiG złożyło do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wniosek o nową taryfę dla paliw gazowych, która ma obowiązywać do końca 2009 roku. URE zwróciło się jednak do spółki o obniżenie cen proponowanych w projekcie taryfy i od tamtej pory urząd z PGNiG prowadzą intensywne negocjacje w sprawie skali obniżki. W połowie października URE zatwierdził podwyżkę taryfy gazowej PGNiG, po której ceny rachunku odbiorcy końcowego wzrosły w złotych o 7,9 proc. wobec 17,4 proc. oczekiwanych przez PGNiG. Ustalone wtedy ceny gazu obowiązują od 1 listopada 2008 roku. |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)