Notowania

ukraina
06.08.2013 19:46

Pięć osób zginęło w wybuchu na Ukrainie

W zakładach chemicznych w mieście Horliwka w obwodzie donieckim eksplodował amoniak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(StSasha/CC 2.0/Wikimedia)

Do eksplozji doszło w godzinach popołudniowych w zakładach należących do koncernu Stirol. Wybuch amoniaku nastąpił podczas prac remontowych. Doniesienia o śmierci pięciu osób potwierdziła prokuratura obwodu donieckiego. Według mediów trzy osoby zginęły na miejscu, a dwie zmarły w drodze do szpitala. Stan rannych ocenia się jako ciężki i średni.

Lokalne władze i kierownictwo zakładu zapewniają, że wybuch nie stworzył zagrożenia dla zdrowia miejscowej ludności. Koncern Stirol należy do Grupy DF Dmytra Firtasza. Interesy i aktywa grupy koncentrują się w takich obszarach jak energetyka, przemysł chemiczny, infrastruktura energetyczna i nieruchomości.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawnili, kiedy Tymoszenko ma być wolna Misja wysłanników Parlamentu Europejskiego, a zwłaszcza ich rozmowy na temat Tymoszenko, otoczona jest ścisłą tajemnicą.
Euro 2012. Wykonawcy nadal bez zapłaty Osiem firm prowadziło prace wykończeniowe w nowym terminalu lotniska we Lwowie. Do dziś nie dostali pieniędzy. Grożą strajkami.
Putin namawia Kijów do integracji z Unią Władimir Putin zachęca władze w Kijowie do integracji gospodarczej z jego krajem poprzez współpracę z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz