Notowania

Przejdź na
euro 2012
30.10.2007 06:45

Pięć pomysłów na Stadion Narodowy

Dziś prezydent Warszawy przedstawi najprawdopodobniej pięć propozycji lokalizacji Stadionu Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Urząd Miasta Warszawy)

Według informacji "Życia Warszawy" na liście znajdą się: Służewiec, ul. Świderska na Białołęce, Łuk Siekierkowski, Wesoła i Zielona Białołęka. Nie będzie terenu, na którym dziś stoi Stadion Dziesięciolecia.

ZOBACZ TAKŻE:

Euro 2012 ominie stolicę?Przez kilka ostatnich dni miasto sprawdzało stan prawny gruntów, analizowało czy budowa w wytypowanych lokalizacjach możliwa. Tomasz Andryszczyk rzecznik Ratusza mówi "Życiu Warszawy", że wszystkie miejsca, które zostaną zaproponowane, spełniają warunki brzegowe.

Typowany na nowego ministra sportuMirosław Drzewieckiprzekonuje, że na świecie nie buduje się takich obiektów jak Stadion Narodowy w centrum miasta.

Poseł PO mówi "Życiu Warszawy", że w Warszawie będą stadiony Legii i Polonii, a trzeci nie będzie miał komu służyć. Drzewiecki zaznacza też, że mecz otwarcia mistrzostw można rozegrać w Chorzowie.

Polityk PO uważa, że tereny warte ponad trzy miliardy złotych lepiej przeznaczyć na nowe centrum Pragi. Przekonuje, że warszawiacy mieszkaliby w centrum i nie musieliby dojeżdżać godzinę do pracy w jedną stronę.
Minister sportu Elżbieta Jakubiak mówi wprost, że stadion w innym miejscu nie powstanie nigdy.

Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz