Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piechociński apeluje do samorządowców o pomoc

0
Podziel się

- Nie tylko rząd i minister odpowiadają, za miejsca pracy, produktywność, powstawanie nowych firm - mówił prezes PSL.

Piechociński apeluje do samorządowców o pomoc
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)
bDzTfKOJ

Wicepremier Piechociński apeluje do samorządowców o współpracę w walce z bezrobociem. Podczas Rady Naczelnej PSL prezes ludowców zapowiedział też projekt reformy urzędów pracy.

Janusz Piechociński przypomniał działaczom swojej partii, że nie tylko na rządzie spoczywa odpowiedzialność za państwo i politykę gospodarczą. _ - Nie tylko rząd i minister odpowiadają, za miejsca pracy, produktywność, powstawanie nowych firm. Dużą rolę w tym odgrywają samorządy _ - mówił prezes PSL.

Podczas Rady Naczelnej ludowcy mają dyskutować nad projektem reformy urzędów pracy. Janusz Piechociński bardzo ogólnie przedstawił założenia tej propozycji. _ - To pracodawcy będą zgłaszać się do urzędów z kandydatem na pracownika i wspólnie szukać możliwości dofinansowania jego szkolenia _ - mówił wicepremier.
Oprócz wystąpienia prezesa Piechocińskiego obrady Rady Naczelnej PSL są zamknięte dla dziennikarzy.

bDzTfKOL

_ Bardzo proszę, __ apeluję... _
Na posiedzeniu rady naczelnej Stronnictwa wezwał polityków samorządowych tej partii do przeprowadzenia dyskusji na temat wsparcia przedsiębiorczości na nadzwyczajnych posiedzeniach rad gmin, powiatów i sejmików województw. Głównym tematem obradującej w sobotę w Warszawie rady naczelnej PSL jest gospodarka.

Lider ludowców podkreślił, że Stronnictwo poszukuje partnerów _ w poszerzaniu i modyfikowaniu otoczenia przedsiębiorczości _ i zachęcał do przeprowadzenia _ narodowej debaty o przedsiębiorczości. - _ Wzywam radę naczelną do podjęcia uchwały zobowiązującej każdego radnego, wójta starostę i marszałka PSL, aby w trybie pilnym wniósł o zwołanie rady gminy powiatu i województwa z jednym, nadzwyczajnym punktem: dyskusja o przedsiębiorczości - mówił Piechociński.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/170/127402.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/piechocinski;jest;intelektualnie;sprawniejszy;od;pawlaka,248,0,1208568.html) *_ Piechociński jest intelektualnie sprawniejszy od Pawlaka _ * Kazimierz Kik tłumaczy, dlaczego Tuskowi i Piechocińskiemu będzie łatwiej się dogadać.

Jak wyjaśnił dyskusja powinna dotyczyć relacji między samorządem a przedsiębiorcami i możliwości wsparcia przedsiębiorczości. Jego zdaniem należy dyskutować o tym _ jakie powinności ciążą na samorządzie, jeśli chodzi o przygotowanie oferty dla polskiej przedsiębiorczości _. _ - Bardzo proszę, apeluję, abyśmy do końca lipca zrealizowali te nadzwyczajne posiedzenia, kontakty na szczeblu samorządowym z przedsiębiorcami _ - dodał prezes PSL.

bDzTfKOR

Jak zaznaczył, konkluzje z dyskusji przeprowadzonych w samorządach będą przedmiotem analizy i dadzą podstawę do ewentualnych propozycji ustawowych. Minister gospodarki zapowiedział, że wkrótce wspólnie z ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przedstawi _ do dyskusji i akceptacji społecznej zupełną reorganizację funkcjonowania urzędów pracy _. Jak wyjaśnił, do urzędów pracy powinni się zgłaszać pracodawcy, a urzędy powinny znajdować środki publiczne, w tym także unijne, za które konkretny kandydat nadający się na przyszłe miejsce pracy będzie doszkolony. Lider PSL podkreślił, że pomysłu nie da się zrealizować bez _ pełnej symbiozy i wspólnego działania _ pomiędzy samorządem i rządem.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński: PO wróciła do punktu wyjścia Szef PSL powiedział dziennikarzom w Sejmie, że zapowiedź mianowania ministra finansów na funkcję wicepremiera jest czytelnym sygnałem nie tylko do wewnątrz, ale i na zewnątrz.
Kopalnie będą zatrudniać? Piechociński walczy Z danych spółek węglowych wynika, że nie planują one zwolnień, ale mogą przyjąć do pracy mniej osób, niż odejdzie na emerytury.
Radzą Piechocińskiemu czym ma się zająć Postawienie na wzrost gospodarczy, eksport, inwestowanie i rozwój, energetykę odnawialną, tworzenie nowych miejsc pracy - tym, według SLD, powinien zająć się nowy minister gospodarki.
bDzTfKPm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)