Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Piechociński: Prezydent to kompetencje, ale wygląd też się liczy

0
Podziel się
Piechociński: Prezydent to kompetencje, ale wygląd też się liczy
bEgqXtvV

Money.pl: Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, stwierdził że Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach na prezydenta Warszawy wystawi atrakcyjną kobietę. Kto to będzie?

Janusz Piechociński, poseł PSL z Warszawy: Nie mogę zdradzić. Wszystkiego dowiecie się państwo w poniedziałek, kiedy zaprezentujemy naszą kandydatkę. Mogę tylko powiedzieć, że będzie to osoba kompetentna oraz doświadczona.

A gdzie zdobywała to doświadczenie?

Tego nie mogę powiedzieć, bo za szybko dojdziecie kto to jest.

bEgqXtvX

[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t111444.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czeslaw;bielecki;bede;ciac;warszawska;biurokracje,201,0,686793.html) Czesław Bielecki: Będę ciąć warszawską biurokrację **Wiadomo, że ma być piękna. To argument ważny w wyborach w stolicy?

Przede wszystkim stawiamy na kompetencje, a jeżeli idą w parze z ładnym wyglądem, to jest to tylko na plus, a nie na minus.

Czy to wystarczy by liczyć się w wyścigu o fotel prezydenta? Waszą domeną są raczej lokalne, gminne, powiatowe samorządy.

Logika wyborów samorządowych jest następująca – i w małych miastach i w gminach i w powiatach, tak naprawdę liczą się i przyciągają uwagę wybory wójtów, burmistrzów, czyli tych osób na szczycie. Największą uwagę przyciągają zaś wybory prezydentów dużych miast. Z oczywistych więc względów ugrupowanie, które nie wystawia swojego kandydata w dużym mieście, jeszcze do tego stolicy państwa, ogranicza możliwość dotarcia ze swoim programem, zaprezentowania swoich postulatów.

bEgqXtwd

Czy poradzicie sobie z rządzeniem w Warszawie? To nie jest mała gmina, tylko cała aglomeracja.

Wystawiamy w tym roku kandydatów we wszystkich miastach na Mazowszu, w tym w Warszawie. Chcemy pokazać, że PSL jest silne nie tylko w gminach i lokalnych samorządach, ale że potrafimy poradzić sobie również w dużych miastach.

Zresztą Warszawa nie jest zamkniętym miejscem, odciętym od reszty województwa. To miasto jest silnie połączone z regionem, aglomeracja z roku na rok się rozrasta wchłaniając sąsiednie obszary, którymi są i tereny zielone i miasteczka. A tam przecież jesteśmy i potrafimy działać.

bEgqXtwe

[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t97418.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kierzkowska;politycy;psl;wystawiaja;weksle;dobrowolnie,131,0,686467.html) Kierzkowska: Politycy PSL wystawiają weksle dobrowolnie

Jak oceniacie swoje szanse? To nie jest wasz teren.

Walka w dużych ośrodkach ma to do siebie, że liczy się głównie efekt partyjny, a nie osoba, która kandyduje. Oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę, jednak chcemy zawalczyć i liczymy na dobry wynik. W skali Mazowsza wynik osiągnięty w Warszawie to będą ważne procenty.

Chcecie w ten sposób podbić statystyki?

Kandydat startujący w Warszawie to będzie wzmocnienie dla naszej listy wojewódzkiej na sejmik. To dodatkowa mobilizacja dla setek ludzi, którzy zaangażują się w przygotowanie kampanii, organizowanie spotkań. Dzięki temu za rok, kiedy będziemy mieć wybory parlamentarne, ludzie będą z większą ochotą działać i walczyć o wygranie. Bo powiedzmy sobie szczerze, że wybory samorządowe i parlamentarne trzeba traktować łącznie. Mobilizacja przed pierwszymi zapewni nam też sukces w drugich.

bEgqXtwf
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;polowa;polakow;pojdzie;na;wybory;samorzadowe,185,0,681657.html) Ponad połowa Polaków pójdzie na wybory samorządowe Co trzeci pytany deklaruje, że nie weźmie w nich udziału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;wygrywa;wybory;samorzadowe,167,0,677799.html) Sondaż: PO wygrywa wybory samorządowe Z kolei partia Jarosława Kaczyńskiego dostałaby ponad 27 procent głosów.
bEgqXtwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)