Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński: Rekonstrukcja rządu w styczniu

0
Podziel się:

- Polska polityka zapętliła się w konfliktach, potrzebna jest też nowa formuła dialogu społecznego - uważa wicepremier.

Piechociński: Rekonstrukcja rządu w styczniu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

-_ Polska polityka zapętliła się w konfliktach, potrzebna jest też nowa formuła dialogu społecznego _ - uważa wicepremier. Dziś o 19.30 spotkanie koalicyjne PO-PSL z udziałem premiera Donalda Tuska. Tematem rozmów będzie rekonstrukcja rządu.

Zdaniem Piechocińskiego do rekonstrukcji dojdzie dopiero w styczniu, po uchwaleniu przyszłorocznego budżetu. Piechociński podkreślił, że premier ma w rękach, jak się wyraził, głowy wszystkich ministrów z Platformy Obywatelskiej, a on ma w rękach głowy ministrów z PSL-u. Dodał, że mają oni duże osiągnięcia.

Mówiąc o ewentualnych rozmowach o umowie koalicyjnej z PO, Piechociński powiedział, że najważniejsze są sprawy gospodarcze. - _ Polska polityka zapętliła się w konfliktach, potrzebna jest też nowa formuła dialogu społecznego _ - powiedział wicepremier.

Wicepremier oświadczył, że ustosunkuje się do planowanych zmian w OFE dopiero wtedy, gdy ich projekt trafi na posiedzenie rządu. Przyznał, że projekt jest złożony i może po uchwaleniu zostać zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego.

Komentując wczorajszą wypowiedź amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego, że Polska jest potęgą gospodarczą. Piechociński powiedział, że ciągle jesteśmy za światową czołówką. - _ Polska jest krajem rozwijającym się, choć jej gospodarka ma coraz lepszą markę w świecie _- podkreślił wicepremier.

Dodał, że Kerry przyjechał do naszego kraju z przesłaniem przyjaźni, mającym zatrzeć ostatnie nieporozumienia między Waszyngtonem a jego europejskimi sojusznikami.

Piechociński podkreślił, że Stany Zjednoczone są największym zagranicznym inwestorem w Polsce. Wyraził nadzieję, że nasz kraj znajdzie się w grupie państw, do których Stany Zjednoczone sprzedają najbardziej rozwiniętą technologię wojskową, i że będzie mógł kupować amerykański gaz łupkowy.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)