Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński wicepremierem i ministrem gospodarki

0
Podziel się:

To jednak nie koniec zmian. Donald Tusk zapowiedział kolejne. - Przyda się przewietrzenie Rady Ministrów - stwierdził premier.

Piechociński wicepremierem i ministrem gospodarki
(PAP/Paweł Supernak)
bFeSNuGd

Janusz Piechociński, nowy prezes PSL po wczorajszej rozmowie z Donaldem Tuskiem uzgodnił, że obejmie kierowanie resortem gospodarki i będzie wicepremierem.

Aktualizacja 17:22

Piechociński zadeklarował premierowi bardzo ofiarną pracę w rządzie. - _ Wyzwania stoją nie tylko przed rządem, ale i przed cała gospodarką _- stwierdził Piechociński. - _ Będę przegrupowywał drużynę PSL w związku z wejściem do rządu _- dodał.

bFeSNuGf

Podczas wspólnej konferencji prasowej premier Tusk stwierdził, że rząd zdobył nowego dobrego wicepremiera i realnego partnera w koalicji. - _ Współpraca z Piechocińskim będzie inna niż z Pawlakiem, co nie znaczy, że gorsza. Widzę u niego determinacje w budowaniu zaufania w koalicji, a także poza nią _ - powiedział premier.

Donald Tusk poinformował też, że pozostali ministrowie ludowców pozostaną w rządzie. Nie zmienia się również umowa koalicyjna. Obaj politycy nie omawiali natomiast nazwisk nowych wiceministrów w resorcie gospodarki.

Premier korzystnie wypowiedział się o perspektywie współpracy z nowym wicepremierem. Jak tłumaczył, Janusza Piechocińskiego zna od 20 lat i zawsze był z nim na _ ty _. Dlatego - jak mówił - nie spodziewa się większych nieporozumień. Szef rządu dodał, że z perspektywy wyborców jego współpraca z Januszem Piechocińskim może okazać się nudna, bo wolna od spektakularnych sporów.

Nowy wicepremier mówił, że dzisiejszy dzień przypomina mu pierwszy dzień w podstawówce. Zapewnił, że będzie racjonalnie działał w koalicji i dodał, że w walce z kryzysem ważne jest przysłowie _ Wszystkie ręce na pokład. _ Minister gospodarki apelował też do przedsiębiorców o popieranie racjonalnych działań rządu, a do polskich europosłów - o solidarność w walce o korzystny nowy budżet Unii Europejskiej. Szef PSL poinformował też, że będzie chciał _ wykorzystać w służbie państwowej _ Jerzego Pietrewicza, wymienianego przez media jako kandydata na wiceministra finansów.
Obaj politycy poświęcili sporo miejsca przyszłorocznemu budżetowi.

bFeSNuGl

Premier Tusk zapowiedział, że mimo gorszych niż spodziewane wyników gospodarczych, nie widzi na razie potrzeby rewizji przyszłorocznej ustawy budżetowej. Dodał jednak, że jeśli taka potrzeba zajdzie, rząd nie będzie zwlekał. Zdaniem premiera, w czwartym kwartale tego roku wyniki ustabilizują się, a pod koniec przyszłego roku nasza gospodarka wyjdzie z dołka. Szef rządu zapowiedział też na jesień przyszłego roku rekonstrukcję rządu. W połowie kadencji przyda się _ przewietrzenie Rady Ministrów _ - powiedział Donald Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
"Piechociński jest intelektualnie sprawniejszy od Pawlaka" Kazimierz Kik tłumaczy, dlaczego Tuskowi i Piechocińskiemu będzie łatwiej się dogadać.
PSL wyjdzie z koalicji? "Wotum nieufności" Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak skomentował wybór Janusza Piechocińskiego na prezesa PSL. Ocenił, że w obecnej sytuacji realna jest zmiana koalicji rządzącej.
To zyskał Pawlak odchodząc z rządu Bartosz Wawryszuk tłumaczy, dlaczego były szef PSL podrzucił następcy gorącego kartofla.
bFeSNuGG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)