Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pięciu inwestorów będzie rywalizowało o akcje Enei

0
Podziel się

Większościowy pakiet energetycznej firmy wyceniono na ponad 225 mln zł.

Pięciu inwestorów będzie rywalizowało o akcje Enei
(PAP/Bogdan Borowiak)
bDBgFEuZ

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozpoczęło negocjacje z wybranymi inwestorami w sprawie sprzedaży 51 proc. akcji spółki Enea. MSP dopuściło do negocjacji pięciu, z sześciu inwestorów, którzy złożyli oferty wstępne.

Na zdjęciu prezes zarządu, Enea, Maciej Owczarek.* *

_ - MSP informuje o rozpoczęciu kolejnego etapu sprzedaży akcji Enea czyli o podjęciu negocjacji z wybranymi inwestorami, którzy do 13-go sierpnia 2010r. złożyli oferty wstępne na nabycie 51 proc. akcji spółki _ – czytamy w komunikacie.

bDBgFEvb

Wcześniej resort poinformował, że otrzymał sześć ofert na akcje Enei. MSP zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 225,1 mln akcji Enei, stanowiących 51 proc. kapitału zakładowego pod koniec czerwca. Pierwotnie termin składania ofert był wyznaczony na 28 lipca, później przesunięto go na 13 sierpnia.

_ - Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 28 czerwca, w wyniku negocjacji wyłoniony zostanie inwestor, z którym MSP zawrze umowę zobowiązującą go do kupna wszystkich zbywanych przez Skarb Państwa akcji spółki. Przedmiotem negocjacji będzie również zobowiązanie inwestora do nabycia od uprawnionych pracowników akcji spółki po jednostkowej cenie nie niższej niż jednostkowa cena za akcje spółki należące do Skarbu Państwa _ – czytamy dalej.

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję, że do kolejnego etapu prywatyzacji dopuszczonych zostało 5 potencjalnych inwestorów.

W lutym br. MSP sprzedało 16,05 proc. akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł.

bDBgFEvh

W połowie października ub.r. MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05 proc akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Najwięksi akcjonariusze spółki to: Skarb Państwa (60,43 proc., w tym 9,43 proc. to akcje _ pracownicze _ do zbycia nieodpłatnie) i Vattenfall AB (18,67 proc.).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t96608.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/osmiu;chetnych;do;kupna;grupy;energa,78,0,627534.html) Ośmiu chetnych do kupna Grupy Energa Oferty wstępne na kupno 82,9 proc. Grupy Energa złożyły m.in.. PGE i CEZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/by;zrealizowac;plan;grad;musi;przyspieszyc;prywatyzacje,87,0,614487.html) By zrealizować plan Grad musi przyspieszyć prywatyzację Od stycznia sprywatyzowano za 5,2 mld zł. To 20 proc. rocznego planu.
bDBgFEvC
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)