Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Piekarska zazdrości Palikotowi i ujawnia co ich łączy

0
Podziel się:

Wskazuje też kto po Grzegorzu Napieralskim powinien pokierować SLD.

Piekarska zazdrości Palikotowi i ujawnia co ich łączy
(sejm.gov.pl)
bESuQulN

Money.pl: SLD czeka powolna _ śmierć _?

*Katarzyna Piekarska, SLD: *Nie. Myślę, że przed Sojuszem głęboka refleksja nad przyczynami tak słabego wyniku.

Tylko czy będzie miał kto się zastanawiać nad przyczynami, jeśli posłowie SLD pójdą do Palikota? Już słychać głosy, że pukają do Ruchu Palikota niektórzy ludzie SLD.

Myślę, że to głównie słychać od Janusza Palikota. Nie wierze w to, żeby którykolwiek z naszych parlamentarzystów do niego pukał. Tym bardziej, że to człowiek o wielu twarzach.

bESuQulP

Jak mogliśmy przeczytać w jednej z gazet, Palikot w 2005 roku składał ślubowanie i kończył _ Tak mi dopomóż Bóg _. Dzisiaj zastanawia się czy Bóg w ogóle istnieje.

Bardzo chciałabym się dowiedzieć kim w takim razie będzie Janusz Palikot za trzy miesiące, bo ma olbrzymią łatwość do zmieniania poglądów.

Czyżbym słyszał w Pani głosie zazdrość i żal do Palikota? Udało się mu to, czego nie potrafiliście Państwo w SLD zrobić i przekonał ludzi, że jest lewicowy bardziej od SLD.

I właśnie to jest nasze zadanie numer jeden. Musimy przeanalizować, dlaczego my z naszą wizją nie dotarliśmy do ludzi tak skutecznie jak Palikot. Musimy sobie na to odpowiedzieć.

bESuQulV

To niech Pani mi odpowie: co zawiodło?

Było wiele błędów. Jeden z głównych, to nasz lider. Grzegorz Napieralski wypadł najsłabiej w kampanii, która była oparta na liderach partii. Nasz nie dał rady. Po zwołaniu kongresu polskiej lewicy musimy się zastanowić nad nowym przywództwem.

Ale tych błędów było sporo. I trzeba ich szukać. Jestem jednak daleka od rozliczeń personalnych, bo SLD już sporo takich rozliczeń przechodziło i z każdego partia wychodziła słabsza.

bESuQulW

Tym razem _ kubeł zimnej wody _ Was otrzeźwi?

Mam nadzieję, że ten _ kubeł _ pomoże nam zbudować w Polsce nowoczesną, europejską lewicę. Taką na trudne czasy, przed nami ciężki kryzys i potrzebna jest poważna oferta lewicowa.

Janusz Palikot już zbudował nowoczesną lewicę – przynajmniej tak uważa.

Powiem tak, hasła światopoglądowe są oczywiście ważne, bo świadczą o kręgosłupie lewicy, ale muszą one iść w pakiecie.

Tylko czy posłowie SLD będą chcieli budować lewicę? Mają teraz w sobie mnóstwo żalu o wynik i może pójdą za wygranym, jakim jest Palikot?

Spokojnie, to jest bardzo poważna ekipa. W nowym Sejmie będzie Leszek Miller, człowiek niezwykle doświadczony, obdarzony charyzmą. Jest Ryszard Kalisz, znakomity parlamentarzysta. Jest też młody człowiek, z którym ja akurat wiąże nadzieję - Dariusz Joński.

bESuQulX

Nie wiem natomiast kim są ludzie Palikota. Pamiętam tylko, że podczas jednej z debat jego poseł chciał zamknąć w więzieniu Donalda Tuska.

Nie jest więc możliwa współpraca SLD z Palikotem?

Nie wykluczam tego, ale też to bardzo wiele zależy od samego Palikota. Tak jak mówiłam, nie wiem co to za ludzie. Nie znamy ich.

Na drugiej stronie czytaj, kto zostanie szefem SLD

bESuQulY

Kto zostanie nowym szefem SLD?

Najpierw plan działania, potem głęboka refleksja, a na końcu nowy lider.

Ale kto? Lepszy Kalisz czy Cimoszewicz?

To są dobre kandydatury, ja ich nie wykluczam. Pytanie tylko czy postawić na doświadczenie, czy na coś innego. Nowy lider czy liderka musi przedstawić swoją koncepcję.

Mówi Pani liderka, to rozumiem, że Katarzyna Piekarska szykuje się do przejęcia władzy w Sojuszu?

Przede wszystkim chce się zaangażować w odbudowę lewicy, to jest mój główny cel. Lewica i polityka są moją pasją i chce podjąć trud odbudowy. Szczególnie, że to jest moment, który może okazać się przełomowym. Takim, który doprowadzi nas do zwycięstwa w 2015 roku.

To brzmi jak deklaracja kandydatki na szefową SLD.

Mnie nie jest potrzebna funkcja, żeby coś zrobić. Myślę, że jeżeli ktoś bez niej nie jest w stanie niczego zrobić, to nie powinien się do tego nawet zabierać. Jestem człowiekiem akcji, potrafię wokół siebie zgromadzić ludzi, żeby walczyć o realizację pomysłów.

Czyli jeżeli koleżanki i koledzy pomyślą o Pani, jest Pani gotowa?

Powiem inaczej, chciałabym być osobą, jeśli koleżanki i koledzy pozwolą, która będzie blisko współpracować z nowym przewodniczącym bądź przewodniczącą i pomagać.

O Polsce po wyborach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t124512.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/glos;z;psl;czas;na;reforme;krus;i;zmiany;w;kierownictwie;psl,172,0,934060.html) Głos z PSL: Czas na reformę KRUS i zmiany w kierownictwie PSL Poseł Ludowców deklaruje w Money.pl ważne zobowiązanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t90204.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nelly;rokita;przegrana;pis;to;przegrana;polakow,162,0,932770.html) Rokita dla Money.pl: PO oszukała Polaków Posłanka PiS uważa, że Polacy _ drogo zapłacą _ za poparcie udzielone Platformie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t103189.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/posel;pis;wie;ze;partia;przegrala;przez;tomasza;lisa;,153,0,932761.html) PO "prowadzi nas jak barany do rzeźni" Marek Kuchciński uważa, że to była najlepsza kampania w historii PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t160791.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/wynik;tych;wyborow;to;nowy;cud;nad;wisla,41,0,932649.html) Wynik tych wyborów to nowy cud nad Wisłą Dlaczego PO wygrała - zastanawia się redaktor naczelny Money.pl Tomasz Bonek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t160778.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/wybory-2011/) PKW potwierdza: Platforma jednak dostanie więcej PO zdobyła 39,18 proc. głosów. Na PiS głosowało 29,98 proc. Polaków.
bESuQumq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)