Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pielęgniarka Kaddafiego chce azylu w Norwegii

0
Podziel się

Tak twierdzą media, ale Hałyna Kołotnycka, która według Wikileaks była w romantycznym związku z pułkownikiem, odmawia kontaktów z prasą.

Pielęgniarka Kaddafiego chce azylu w Norwegii
(ec.europa.eu)
bEhifwCt

Hałyna Kołotnycka, ukraińska pielęgniarka libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego nazywana przez niektóre źródła jego kochanką, poprosiła o azyl w Norwegii - podały ukraińskie media, powołując się na norweską gazetę VG.

Według dziennika w środę Kołotnycka przeprowadziła rozmowę z przedstawicielami policji imigracyjnej Norwegii, w której poinformowała, że pracowała dla Kaddafiego.

Dziennikarze norweskiej gazety rozmawiali z oficerem policji, który spotkał się z Kołotnycką, ten jednak poinformował, że pielęgniarka Kaddafiego odmawia jakichkolwiek kontaktów z prasą.

bEhifwCv

40-letnia Kołotnycka powróciła na Ukrainę w lutym, po dziewięciu latach przepracowanych u boku libijskiego dyktatora. Choć i wówczas stanowczo odmawiała rozmów z mediami, o swym stosunku do Kaddafiego opowiedziała współpasażerowi z samolotu, którym wraz z innymi obywatelami Ukrainy ewakuowała się z objętego niepokojami Trypolisu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t138213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/corka;kaddafiego;straszy;europe;imigranci;terror;wojna;domowa,226,0,818658.html) Córka Kaddafiego straszy Europę: imigranci, terror, wojna domowa
- _ Tato jest dobry, tato jest wieczny. Kaddafi zwycięży i za półtora do dwóch miesięcy znowu do Libii wrócę _ - relacjonował cytowany w marcu przez jedną z ukraińskich stacji telewizyjnych towarzysz podróży Kołotnyckiej, który nie chciał ujawnić swego nazwiska.

Po powrocie z Libii Kołotnycka zamieszkała w miejscowości Browary pod Kijowem, w mieszkaniu swej córki, Tetiany. Od tego czasu ich dom był okupowany przez starających się o wywiad dziennikarzy.

Wcześniej Tetiana opowiadała mediom, że jej matka mieszka w Libii od dziewięciu lat. Najpierw pracowała tam w szpitalu, potem zaś została zatrudniona u boku dyktatora.

bEhifwCB

[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t133792.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/ponetna;tancerka;i;kaddafi;hymn;rewolty,247,0,786423.html) Ponętna tancerka i Kaddafi. Hymn rewolty
- _ Pracują u niego cztery ukraińskie pielęgniarki. Mama jest jedną z nich. Z jakichś powodów nie powierza on tych spraw Libijkom _ - opowiadała Tetiana.

Kołotnycka stała się znana w listopadzie ubiegłego roku dzięki opublikowanej przez demaskatorski portal internetowy WikiLeaks depeszy ambasady USA w Libii z 2009 r. _ Kaddafi głęboko ufa ukraińskiej pielęgniarce, zmysłowej blondynce Hałynie Kołotnyckiej _ - napisał autor notatki.

Amerykański dyplomata donosił, że pułkownik nigdy nie podróżuje bez Kołotnyckiej. Podkreślał, że _ niektóre kontakty ambasady amerykańskiej w Libii twierdzą, że Kaddafi i 38-letnia (wówczas) Kołotnycka pozostają w romantycznym związku _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szwajcarzy;wytropili;fortune;kaddafiego,215,0,822231.html) Szwajcarzy wytropili fortunę Kaddafiego 360 mln franków szwajcarskich może być nielegalnymi aktywami mającymi związek z libijskim liderem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t138854.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;uznali;formalnie;libijskich;wladz;powstanczych,250,0,823802.html) Nie uznali formalnie libijskich władz powstańczych Holenderscy, duńscy i hiszpańscy dyplomaci zaprzeczają jakoby ich rządy uznały Narodową Radę Libijską w Bengazi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t138545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;pogrzeb;syna;i;wnukow;kaddafiego;ostrzal;misraty,107,0,822123.html) Libia: Pogrzeb syna i wnuków Kaddafiego. Ostrzał Misraty W pogrzebie uczestniczyło około 2000 ludzi, którzy nieśli flagi, podobizny Kaddafiego.
bEhifwCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)