Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze na służbę zdrowia w 2014 roku takie same. Ale szpitale dostaną inne kwoty

0
Podziel się:

- Szpitale, które realizowały więcej świadczeń specjalistycznych mogły liczyć na zwiększenie wysokości kontraktu. Z kolei tym, do których pracy były zastrzeżenia, wartość umów ograniczano - informuje szefowa NFZ.

Pieniądze na służbę zdrowia w 2014 roku takie same. Ale szpitale dostaną inne kwoty
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)
bEszLSCZ

Te same, choć nie takie same. Szefowa Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz zapowiedziała, że w przyszłym roku nie wzrośnie kwota przeznaczona na finansowania służby zdrowia.

_ - Wysokość świadczeń będzie na tegorocznym poziomie. Nie oznacza to jednak, że ze wszystkimi placówkami będą zawierane identyczne kontrakty _ - dodała Agnieszka Pachciarz.

Szpitale, które realizowały więcej świadczeń specjalistycznych mogły liczyć na zwiększenie wysokości kontraktu. Z kolei tym, do których pracy były zastrzeżenia, wartość umów ograniczano - mówiła Pachciarz.

bEszLSDb

Prezes NFZ-u powiedziała również, że Fundusz oblicza koszty świadczeń pediatrycznych nową metodą tak zwanej podwójnej rekomendacji. Ma ona korzystnie wpłynąć na system finansowania usług medycznych.

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał już wszystkie kontrakty na leczenie szpitalne na przyszły rok.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/157/m254109.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/raport;nik;nfz;nie;wykorzystal;400;mln;zl;na;leczenie;i;1;8;mld;na;refundacje,193,0,1436353.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) NFZ miał pieniądze, ale nie przeznaczył ich na leczenie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/190/m125118.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowa;lista;lekow;refundowanych;sa;podwyzki,145,0,1413009.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nowa lista leków refundowanych. Są podwyżki
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/51/m85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dramat;szpitala;w;dziekanowie;lesnym;co;z;dziecmi;z;padaczka,62,0,1410622.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dzieci z padaczką zostaną bez leczenia?
bEszLSDC
KOMENTARZE
(0)