Notowania

Pieniądze z UE. Na to Polska dostanie miliony euro

Polska na realizację celów związanych z ochroną środowiska otrzyma około 20 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

Komitet LIFE+ w Brukseli zatwierdził listy projektów przyrodniczych wybranych przez KE w ramach naboru 2011 roku - poinformowało Ministerstwo Środowiska. Polska na realizację celów związanych z ochroną środowiska otrzyma około 20 mln euro.

Ponad 12,1 mln euro przeznaczone będzie na realizację siedmiu projektów przyrodniczych w ramach I komponentu Przyroda i Różnorodność biologiczna. Sześć projektów z II komponentu LIFE+ Polityka i zarządzanie w zakresie środowiska otrzyma 5,3 miliona euro, zaś 2,2 mln euro przeznaczone będzie na realizację trzech kampanii informacyjnych w ramach III komponentu LIFE+ - podał resort środowiska.

Na liście podstawowej znajduje się szesnaście projektów z Polski oraz dwa międzynarodowe. Dodatkowo na liście rezerwowej znajdują się trzy projekty z Polski na kwotę 1,7 mln euro.

_ - Polskie wnioski znalazły się wśród najwyżej ocenionych _ - podkreśliło ministerstwo. Przykładem jest wniosek Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, dotyczący siedlisk nieleśnych w Parku Krajobrazowym _ Orlich Gniazd _, który otrzymał największą liczbę punktów ze wszystkich projektów I komponentu.

LIFE+ jest jedynym instrumentem finansowym UE powołanym ściśle w celu wspierania przedsięwzięć w dziedzinie ochrony środowiska. Ogólnym celem LIFE+ jest przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju poprzez wdrażanie wspólnotowej polityki i prawodawstwa w zakresie ochrony środowiska.

LIFE+ na lata 2007-2013 umożliwia finansowanie projektów dotyczących zagadnień ochrony przyrody i różnorodności biologicznej, zmian klimatu, ochrony powietrza, ochrony gleb i wód, przeciwdziałania hałasowi, ochrony zdrowia, a także działań mających na celu wzrost świadomości społecznej w dziedzinie środowiska.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełom w sprawie nowego budżetu UE Unijne kraje wciąż podzielone w sprawie budżetu po 2013 roku. Na temat wysokości wydatków we wspólnej kasie rozmawiali w Brukseli unijni ministrowie do spraw europejskich. 15 państw, w tym Polska, wystąpiło w obronie polityki spójności, wyrównującej różnice w rozwoju Wspólnoty.
Duże pieniądze w zasięgu naszych rąk Polska może liczyć na nieoczekiwane wsparcie w walce o hojne, unijne dotacje.
Tutaj gra toczy się o dziesiątki miliardów Na projekty polskich wnioskodawców wydano 126,5 mld zł, z czego UE zrefinansuje 90,3 mld złotych.
Tagi: dofinansowanie z unii europejskiej, life+, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz