Notowania

huragan sandy
01.11.2012 20:38

Pierwsze szacunki strat spowodowanych przez Sandy

Naprawa szkód będzie kosztowała znacznie więcej niż sądzono wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Straty wyrządzone przez huragan Sandy, który na początku tygodnia nawiedził wschodnie wybrzeże USA, mogły wynieść od 30 mld do nawet 50 mld dolarów, a nie - jak wcześniej sądzono - od 10 mld do 20 mld dolarów - oceniła w czwartek agencja ubezpieczeniowa Eqecat.

Bardziej pesymistyczna prognoza wynika z ogromnych szkód, jakie huragan wyrządził w sieci przesyłowej energii elektrycznej, co spowodowało dłuższe niż spodziewano się przestoje w pracy zakładów pracy. Wiele firm posiada polisy ubezpieczeniowe, przewidujące w takich przypadkach wysokie odszkodowania. Przerwa w kursowaniu metra oraz zamknięcie tuneli komunikacyjnych przyczyniło się w istotnym stopniu do zwiększenia strat.

Z oświadczenia specjalizującej się w analizowaniu ryzyka agencji wynika, że ubezpieczyciele będą musieli pokryć straty w wysokości od 10 do 20 mld euro. Wcześniej przewidywano, że będzie to kwota między 5 a 10 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Przybywa ofiar huraganu Sandy We wszystkich 15 stanach dotkniętych kataklizmem nadal około 4,7 miliona ludzi pozbawionych jest prądu elektrycznego.
"Sandy" pustoszył Jamajkę. To nie koniec Tropikalny huragan zabił jedną osobę i wyrządził poważne szkody materialne. Teraz spodziewany jest na wschodzie Kuby.
Komorowski pisze w sprawie Sandy Prezydent Bronisław Komorowski przekazał prezydentowi USA Barackowi Obamie wyrazy współczucia w związku z przejściem huraganu Sandy.
Tagi: huragan sandy, sandy, straty, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz