Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwszy samolot wylądował w Modlinie

0
Podziel się:

O tym, że samolot chce lądować w Modlinie, władze lotniska dowiedziały się w piątek.

Pierwszy samolot wylądował w Modlinie
(Reporter Poland)

W sobotę 15 minut po północy na lotnisku w Modlinie wylądował pierwszy samolot czarterowy z Grecji; po godzinie 1 maszyna odleciała do Turcji - poinformowała PAP doradca zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Edyta Mikołajczyk.

O tym, że samolot chce lądować w Modlinie, władze lotniska dowiedziały się w piątek. Pasażerowie zostali o tym poinformowani wcześniej przez polskie biuro podróży i zgodnie z planem przybyli na lotnisko.

- _ Od 3 lipca lotnisko ponownie jest gotowe do przyjmowania samolotów pasażerskich. Każdy samolot, który zgłosi do nas, że chce lądować bądź startować z Modlina, zostanie przez nas przyjęty _ - dodała Mikołajczyk.

22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych - odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły tam wykonywać operacji lotniczych.

Pod koniec zeszłego roku generalny wykonawca drogi startowej, firma Erbud, został zobowiązany do wykonania napraw gwarancyjnych. Na początku stycznia wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego polecił wykonanie kompleksowych napraw pasa. Erbud w ramach prac naprawczych wymienił 26 cm wierzchniej warstwy betonu na obu progach pasa.

Od 3 lipca, po ponad półrocznej przerwie, lotnisko może ponownie przyjmować duże samoloty pasażerskie. Do Modlina nie wracają węgierskie linie Wizz Air; zostają na lotnisku Chopina. Według wcześniejszych zapowiedzi irlandzki Ryanair do 2 września ma wykonywać rejsy z warszawskiego Lotniska Chopina.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamliner zawrócił po kilku godzinach lotu Po kilku godzinach lotu, Boeing 787 należący do japońskich linii lotniczych Japan Airlines, musiał zawrócić z trasy Boston - Tokio.
Wizz Air zostaje na lotnisku Chopina Lotnisko w Modlinie od 3 lipca, po ponad półrocznej przerwie, może ponownie przyjmować duże samoloty pasażerskie.
W samolocie pękła szyba. Nagle lądował Pęknięcie okna w kabinie pilotów było przyczyną zawrócenia porannego rejsu samolotu linii Wizz Air z Katowic do Londynu - Luton.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)