Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pijani kierowcy zapłacą wyższe OC

0
Podziel się:

Najnowszy projekt Ministerstwa Zdrowia przewiduje podwójną lub nawet potrójną stawkę OC dla tych kierowców, którzy zostaną złapani na jeździe pod wpływem alkoholu.

Pijani kierowcy zapłacą wyższe OC
(PAP/ Adam Hawałej)
bEEvADNh

Najnowszy projekt Ministerstwa Zdrowia przewiduje podwójną lub nawet potrójną stawkę OC dla tych kierowców, którzy zostaną złapani na jeździe pod wpływem alkoholu - pisze Gazeta Prawna.

Dziennik podkreśla, że minister zdrowia chce, aby takie opłaty osoby ukarane przez sąd lub policję ponosiły przez pięć lat.

Resort zdrowia zakłada obowiązek składania przez kierowców oświadczeń nt. tego, czy byli karani za prowadzenie po spożyciu alkoholu. W przypadku, gdyby kierowca miał już taki wyrok, składka OC miałaby być dwu- lub trzykrotnie wyższa od składki naliczanej kierowcom bez wyroków za prowadzenie po pijanemu.

bEEvADNj

Gazeta zauważa jednak, że pozostawienie w projekcie decyzji co do dwu- lub trzykrotności zwyżki w rękach ubezpieczycieli będzie w praktyce oznaczać, iż stosowana będzie tylko podwójna stawka. Dziennik zwraca bowiem uwagę, że na rynku ubezpieczeń panuje ogromna konkurencja i firmy nie będą chciały odstraszać klientów.

bEEvADNK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)