Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kierowca
23.10.2006 12:46

Pijani kierowcy zapłacą wyższe OC

Najnowszy projekt Ministerstwa Zdrowia przewiduje podwójną lub nawet potrójną stawkę OC dla tych kierowców, którzy zostaną złapani na jeździe pod wpływem alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Adam Hawałej)

Najnowszy projekt Ministerstwa Zdrowia przewiduje podwójną lub nawet potrójną stawkę OC dla tych kierowców, którzy zostaną złapani na jeździe pod wpływem alkoholu - pisze Gazeta Prawna.

Dziennik podkreśla, że minister zdrowia chce, aby takie opłaty osoby ukarane przez sąd lub policję ponosiły przez pięć lat.

Resort zdrowia zakłada obowiązek składania przez kierowców oświadczeń nt. tego, czy byli karani za prowadzenie po spożyciu alkoholu. W przypadku, gdyby kierowca miał już taki wyrok, składka OC miałaby być dwu- lub trzykrotnie wyższa od składki naliczanej kierowcom bez wyroków za prowadzenie po pijanemu.

Gazeta zauważa jednak, że pozostawienie w projekcie decyzji co do dwu- lub trzykrotności zwyżki w rękach ubezpieczycieli będzie w praktyce oznaczać, iż stosowana będzie tylko podwójna stawka. Dziennik zwraca bowiem uwagę, że na rynku ubezpieczeń panuje ogromna konkurencja i firmy nie będą chciały odstraszać klientów.

Tagi: kierowca, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz