Notowania

Pikieta związkowców przed Ministerstwem Zdrowia

Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za wasze błędy - pod takim hasłem trwa pikieta przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

*Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za wasze błędy - pod takim hasłem odbywa się poniedziałkowa pikieta przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia zorganizowana przez sekretariat ochrony zdrowia NSZZ _ Solidarność _. *

Pikieta rozpoczęła się po godz. 12 odśpiewaniem hymnu narodowego; bierze w niej udział kilkaset osób.

Wśród uczestników pikiety widać liczne flagi z logiem Solidarności, można przeczytać hasła: _ Uczciwa praca, hańbiąca płaca _, _ Wołamy dość głodowym pensjom pracowników inspekcji sanitarnej _. Manifestujący przynieśli syreny i gwizdki; zajmują jeden pas ruchu przed gmachem resortu zdrowia. Ruchem kieruje policja.

Jak poinformowała przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia Maria Ochman, pikieta ma związek ze Światowym Dniem Zdrowia (obchodzonym 7 kwietnia), który stał się tradycyjnie czasem wyrażania oczekiwań wobec polityków odpowiadających za kreowanie polityki zdrowotnej. - _ W tym roku na znak protestu przeciwko przerzucaniu odpowiedzialności za błędy systemowe na pracowników i pacjentów, domagać się będziemy realizacji postulatów, które przekażemy ministrowi zdrowia _ - zapowiedziała Ochman.

_ Mówimy NIE prywatyzacji, mówimy NIE przerzucaniu winy i kosztów na pacjentów i pracowników, mówimy NIE degradacji polskiej służby zdrowia, mówimy DOŚĆ tragedii pacjentów i bezsilności pracowników służby zdrowia w odhumanizowanym systemie _ - to hasła jakie przyświecają organizatorom.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrola NIK: NFZ naraża zdrowie pacjentów Fundusz kontroluje jednostki, z którymi zawarł umowę o wykonywanie świadczeń medycznych, średnio co 12-13 lat.
Chcą wydać na to 7 procent polskiego PKB Lider SLD Leszek Miller zaprezentował w Warszawie "Lewicowy Dekalog Zdrowotny". Jest to dziesięciopunktowy program naprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.
PiS ma inny pomysł na służbę zdrowia w Polsce Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział we Wschowie, że jego partia przedstawi projekt ustawy związany z finansowaniem służby zdrowia z budżetu państwa.
Tagi: służba zdrowia w polsce, służba zdrowia, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

wee-wilDziwne?juz niezyjacy blizniak kaczynski stwierdzil,ze Polska jest krajem teoretyczno-doswiadczalnym,podpisujac Konkordat-wiec ow "priorytet,,jest … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)