Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS będzie wnioskować o komisję śledczą w sprawie Amber Gold

0
Podziel się:

Instytucje państwowe pozwalają takiej dużej firmie jak Amber Gold przez lata funkcjonować w sposób taki, że doprowadził już do zrujnowania tysięcy Polaków.

PiS będzie wnioskować o komisję śledczą w sprawie Amber Gold
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W najbliższych dniach PiS złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą zmian w systemie emerytalnym. Szef Klubu PiS Mariusz Błaszczak mówił w radiowej Trójce, że jego partia skarży podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Partia Jarosława Kaczyńskiego twierdzi też, że afera Amber Gold obnaża słabość państwa i rządzącego nim Donalda Tuska.

Według Błaszczaka, zmiany w emeryturach to pomysł na wydrenowanie kieszeni Polaków. Poseł zapowiada, że w przyszłym tygodniu PiS przedstawi projekty ustaw dotyczących zmian w systemie ochrony zdrowia, wsparcia dla przedsiębiorców i walki z bezrobociem.

- _ Jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną jesteśmy za tym, żeby zlikwidować NFZ. Żeby opieka zdrowotna była finansowana z budżetu państwa, dlatego, że dzisiaj ludzie niezamożni mają problemy żeby dostać się do lekarza specjalisty _ - mówi Błaszczak.

Odnosząc się do milczenia Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Amber Gold, Mariusz Błaszczak stwierdził, że szef PiS nie chce, by ta sprawa była przedstawiana jako jego spór z premierem. Gość radiowej Trójki stwierdził, że afera parabanku dotyczy słabości państwa i rządzącego nim Donalda Tuska. Błaszczak podkreślił, że PiS będzie wnioskował o komisję śledczą w sprawie gdańskiej firmy.

- _ Instytucje państwowe np. urzędy skarbowe, które podlegają ministrowi finansów, czyli bezpośrednio rządowi Donalda Tuska, ze skrupulatnością badają podatnika, przedsiębiorcę który nie odprowadzi o czasie składki. Pozwalają za to takiej dużej firmie jak Amber Gold przez lata funkcjonować w sposób taki, że doprowadził już do zrujnowania tysięcy Polaków _ - podkreślił poseł PiS.

Mariusz Błaszczak poinformował, że PiS będzie składał pozew do sądu w sprawie artykułu w Newsweeku, opisującego finanse tej partii.

- _ Dlatego, że ten artykuł zawiera wiele plotek, kłamstw, informacji nieprawdziwych. Nie pozwolimy sobie na to, żeby w ten sposób działano i takie nieprawdziwe materiały się pokazywały. A politycznie to jest wyciągnięta przez Lisa ręka do Donalda Tuska _ - uważa Błaszczak.

Dodał, że redaktor naczelny gazety Tomasz Lis takimi artykułami odwdzięcza się Donaldowi Tuskowi, a materiał o PiS jest oparty o plotki i pomówienia.

Newsweek pisze, że PiS z pieniędzy publicznych stworzyło sieć służącą prezesowi i partii.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz na marginesie? Hofman dementuje Poseł PiS zdementował też doniesienia, że zespół Antoniego Macierewicza zostanie zepchnięty na margines przez nowy zespół Krzysztofa Szczerskiego, który ma monitorować stan demokracji w Polsce.
Pojednanie z Rosjanami to jedno, ale Smoleńsk to kryminał Poseł PiS nie chce polemizować ze słowami arcybiskupa.
Porozumienie na prawicy. Ziobryści i... _ Muszą wziąć Kaczyńskiego w kleszcze _. Nie chcą być mniejszym klonem PiS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)