Notowania

służby mundurowe
04.02.2011 17:29

PiS chce dać strażakom 760 mln zł

Pieniądze miałyby pójść na modernizację sprzętu ochotniczej straży pożarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Peter Muzslay/Dreamstime)

760 milionów złotych na modernizację sprzętu ochotniczej straży pożarnej - taką kwotę PiS proponuje przekazać z budżetu państwa w ciągu trzech lat.

W projekcie nowej ustawy modernizującej służby mundurowe posłowie PiS proponują przekazać w latach 2012 - 2015 ponad 3 miliardy 800 milionów złotych. Pieniądze te umożliwiłyby dalszą wymianę sprzętu w policji i innych służbach, ale także wprowadzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń - przekonywali posłowie na konferencji prasowej w Sejmie.

Dziś projekt ustawy trafił do laski marszałkowskiej. Poseł PiS Jarosław Zieliński tłumaczył, że konieczny jest kolejny program modernizacji sprzętowej, bo w poprzedni nie spełnia wszystkich oczekiwań. Zieliński wskazał na straż pożarną w tegorocznej sytuacji zagrożenia powodziowego. Ubolewał, że wciąż nasi strażacy nie mają wystarczającego sprzętu i podczas powodzi musieli pożyczać go zza granicy.

Zieliński podkreślił, że tym razem politycy nie powinni zapominać o ochotniczej straży pożarnej, która najczęściej jest pierwsza na miejscu zdarzenia. Tymczasem jak wskazują posłowie PiS strażacy ochotnicy często pracują ze sprzętem, który ma kilkadziesiąt lat.

Poseł PiS dodał, że w projekcie ustawy zapisano kwotę o kilka milionów niższą niż w poprzedniej ustawie modernizującej służby mundurowe. Zieliński tłumaczył, że nie chce żeby koalicja odrzuciła projekt, tłumacząc się kryzysem finansowym.

Czytaj w Money.pl

Tagi: służby mundurowe, straż pożarna, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz