Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
karta dużych rodzin
03.10.2013 10:59

PiS chce karty dużych rodzin. "Dzieci to najlepszy prezent"

Zdaniem prezesa PiS jest rzeczą ogromnie ważną, aby rodziny wielodzietne, te które mają co najmniej troje dzieci, miały wsparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzenia w Warszawie karty dużych rodzin. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do rady miasta o przyjęcie uchwały, wprowadzającej taką kartę dla rodzin, mających co najmniej troje dzieci.

Polityk podkreślił, że dzieci są najlepszym prezentem, gdyż Polsce grozi spadek liczby ludności. Dodał, że premier Donald Tusk obiecał budowę południowej obwodnicy Warszawy. Tymczasem nie ma o niej mowy w przyjętej wczoraj uchwale rząd o budowie obwodnic 13 miast.

Warszawa chce promować osoby płacące podatki w stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że zamierza wprowadzić Kartę Warszawiaka. To będą specjalne ulgi dla tych osób, które płacą podatek PIT w Warszawie. Z kartą tańsze będą bilety komunikacji miejskiej, zniżki będą także w różnych instytucjach kultury i ośrodkach sportu.

_ - Apeluję do rady o to, aby tę uchwałę podjęła. Ona jest niewystarczająca, ale trzeba od czegoś zacząć. Jeżeli to się zacznie, to będzie to będzie bardzo dobre zdarzenie _ - powiedział prezes PiS na briefingu prasowym.

Według niego _ w Warszawie powinno być tak, żeby rodziny były zachęcane do tego, by mieć dzieci, by Warszawa była naprawdę przyjazna wobec rodzin _.

Zdaniem Kaczyńskiego jest rzeczą ogromnie ważną, aby rodziny wielodzietne, te które mają co najmniej troje dzieci, miały istotne wsparcie. _ Żeby im było po prostu łatwiej żyć, łatwiej wychowywać dzieci. Nie ma dzisiaj większego prezentu dla Polski niż dzieci _ - powiedział szef PiS. Dodał, że obecnie w Polsce jest o wiele za mało dzieci i naszemu krajowi grozi _ ostra depopulacja _ i trzeba _ robić wszytko, żeby temu procesowi zapobiec _.

_ - Władze Warszawy mogą zrobić tutaj bardzo wiele. Niestety długo zwlekały, ale miejmy nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie początkiem czegoś nowego, z czego będziemy mogli się cieszyć _ - powiedział prezes PiS.

_ Warszawska Karta Rodziny _ ma dotyczyć mieszkających w stolicy dzieci i młodzieży, jeżeli ich rodzice (lub samotny rodzic) rozliczają w mieście podatek PIT. Kolejną grupę stanowią dzieci w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz osoby opuszczające ją po osiągnięciu pełnoletności (do 20. roku życia). Obejmie też mieszkających w mieście studentów (do ukończenia 26. roku życia), jeśli rozliczają tu podatek PIT albo gdy robią to ich rodzice (lub samotny rodzic).

Dochody z podatku PIT stanowią 1/3 wszystkich pieniędzy Warszawy. Ratusz wprowadzając Kartę Warszawiaka i Młodego Warszawiaka chce zachęcić osoby mieszkające w stolicy - nawet te nie zameldowane - do płacenia podatków właśnie w stolicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Kaczyński zaagituje na ulicach Partia intensyfikuje kampanię. Prezes będzie namawiał mieszkańców Warszawy do odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Wybory w stolicy. PiS rozpoczyna kampanię Według PO partia Jarosława Kaczyńskiego traktuje przygotowania do referendum, jak _ trening przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi _.
Tusk o Gronkiewicz-Waltz: jest najlepsza Donald Tusk uważa tak, mimo że widzi błędy popełnione przez prezydent stolicy.
Tagi: karta dużych rodzin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz