Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce referendum w sprawie CO2

0
Podziel się:

Sejm rozpatrzył dziś wniosek PiS o przeprowadzenie referendum w sprawie renegocjacji pakietu energetyczno-klimatycznego UE.

PiS chce referendum w sprawie CO2
(Vickifrance/Dreamstime)
bEJKZIjV

Sejm rozpatrzył dziś wniosek PiS o przeprowadzenie referendum w sprawie renegocjacji pakietu energetyczno-klimatycznego UE. Według posła PiS Jana Szyszki - _ Pakiet jest niezwykle szkodliwy dla polskiej gospodarki _.

Jak mówi w rozmowie z *Money.pl *Jan Szyszko, wynegocjowany przez rząd PO-PSL pakiet klimatyczno-energetyczny_ może spowodować niebotyczny wzrost cen energii i blokadę polskich zasób energetycznych. - Dla Polski to jest bardzo szkodliwy pakiet _ - podkreśla poseł.

Szyszko zwrócił uwagę, że Polska jest _ liderem, jeśli chodzi o redukcję emisji gazów cieplarnianych i jest liderem w zakresie wykorzystywania zasobów przyrodniczych, w tym lasów do pochłaniania CO2 _.

bEJKZIjX

Referendum miałoby odbyć się _ natychmiast _ – mówi Jan Szyszko. Wniosek ma jednak małe szanse, że zostanie przyjęty przez Sejm. Już w marcu Sejm odrzucił przygotowany przez PiS projekt uchwały wzywającej rząd do renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego UE.

- _ Tym wnioskiem chcemy pokazać bezsens tego, co zostało wynegocjowane _ – mówi Money.pl Szyszko. Mimo że wniosek nie będzie przyjęty poseł PiS widzi plusy. – _ W Sejmie odbędzie się debata, a ta zostanie zarejestrowana w sejmowych stenogramach. Będzie o tym głośno, a kiedyś będzie można sprawdzić, kto jak postrzegał ten pakiet _ – dodaje Szyszko.

Dwa pytania, które chce zadać PiS Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEJKZIkd
Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński zwiera szeregi. Tylko zaufani Ścisłe kierownictwo PiS - komitet polityczny - prawdopodobnie zawęży się do kilku najbardziej zaufanych osób prezesa partii.
Macierewicz musi poczekać. Dziś rada PiS Będą podjęte uchwały dotyczące przyszłości Polski i Euro 2012 - zapowiada rzecznik PiS Adam Hofman.
Eksperci zgodni. To ogromne koszty dla Polski KIG przedstawiła dziś wyniki szacunków skutków wdrożenia energetycznej mapy drogowej 2050 UE, opracowane na jej zlecenie przez firmę EnergySys.
bEJKZIky
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)