Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marek sawicki
04.03.2011 11:09

PiS chce wotum nieufności dla Sawickiego

Minister uważa, że to początek kampanii wyborczej i zwraca uwagę, że problemy wsi do tej pory PiS-u nie interesowały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*PiS zarzuca Markowi Sawickiemu marazm, bezczynność i propagandę nieistniejącego sukcesu. Zauważa, że dramatycznie pogorszyła się sytuacja na rynku mleka, zbóż, wieprzowiny i cukru. Minister rolnictwa odpiera te zarzuty. *

W Radiu Podlasie powiedział, że Polska jest unijnym liderem w dyskusji o Wspólnej Polityce Rolnej. Minister uważa, że działanie PiS ma związek z kampanią przed wyborami do parlamentu.

- _ Polski rząd jest w tej chwili liderem jeśli chodzi o propozycje zmian wspólnej polityki rolnej, o działania na rzecz wyrównania płatności we wszystkich państwach Unijnych, na rzecz uproszczenia wspólnej polityki rolnej i uczynienia jej aktywną. Ale dla nich fakty się nie liczą, jest czas kampanii i zaczyna się przygotowywanie do kampanii, do występowania o elektorat wiejski. Przez trzy lata PiS nie pamiętał o tym środowisku _ - zauważa Sawicki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA SAWICKIEGO:

(Źródło: IAR)

Marek Sawicki powiedział, że następne posiedzenie Sejmu, podczas którego rozpatrywany byłby wniosek o wotum nieufności, wypada w bardzo niefortunnym terminie:

- _ To także posiedzenie rady ministrów rolnictwa i rybołówstwa w Brukseli, na którym ja osobiście zawsze uczestniczę i na tej radzie po raz pierwszy będzie omawiana tzw. konkluzja prezydencji węgierskiej na temat przyszłości wspólnej polityki rolnej. Więc ja będę tutaj prowadził bój i tłumaczył się przed PiS-em a tam będzie musiał jechac przedstawiciel niższej rangi, co osłabi pozycję negocjacyjną Polski _ - tłumaczy Sawicki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA SAWICKIEGO:

(Źródło: IAR)

Marek Sawicki powiedział też, że dyskusja na temat Wspólnej Polityki Rolnej po 2014 roku zakończy siępod koniec przyszłego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t79481.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jurgiel;grozi;pozwem;kalinowski;sie;nie;boi,37,0,776741.html) Jurgiel grozi pozwem, Kalinowski się nie boi Kalinowski powiedział, że Jurgiel odmówił negocjacji ws. unijnej reformy rynku cukru.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/najwazniejsza;sprawa;w;2011;polska;prezydencja;w;ue,64,0,745536.html) Najważniejsza sprawa w 2011? Polska prezydencja w UE Skończą się dyskusje nad polityką rybacką, będziemy rozmawiać polityce rolnej - ocenia minister rolnictwa Marek Sawicki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t122885.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partie;bez;dotacji;psl;to;sie;moze;zle;skonczyc,235,0,723179.html) Partie bez dotacji? PSL: To się może źle skończyć Sawicki: Ugrupowania będą szukały bogatych sponsorów
Tagi: marek sawicki, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz