Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS domaga się debaty w Sejmie o finansach

0
Podziel się

Błaszczak: Przed wyborami sztab Komorowskiego rozdawał pieniądze na lewo i prawo.

PiS domaga się debaty w Sejmie o finansach
(PAP/Paweł Supernak)
bEgGEqPp

Mariusz Błaszczak z PiS-u krytykuje rząd za ukrywanie informacji o sytuacji finansów publicznych. Rzecznik klubu parlamentarnego PiS mówił, że posłowie nie mają dostępu do informacji na temat sytuacji budżetu, a premier Tusk odmawia sejmowej debaty na ten temat.

Polityk PiS-u przypomniał, że w kampanii wyborczej nie tylko nie informowano o sytuacji budżetu, ale sztab Bronisława Komorowskiego obiecywał podwyżki.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Poseł Błaszczak podkreślał, że jego klub parlamentarny chce debaty publicznej w Sejmie, podczas której rząd przedstawi wyczerpujące informacje na temat budżetu. Na razie jednak posłowie PiS-u spotkali się z odmową.

bEgGEqPr

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

W piątek premier Donald Tusk ogłosił, że rząd planuje zwiększenie stawki podatku VAT z 22 na 23 procent. Uzasadniał to złą sytuacją finansów publicznych i rosnącym zadłużeniem państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t102898.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/przez;najblizsze;piec;lat;nie;mamy;szans;na;obnizenie;podatkow,21,0,650005.html) Przez najbliższe pięć lat nie mamy szans na obniżenie podatków Rząd zamiast szukać pieniędzy w naszych kieszeniach powinien obniżać podatki - uważa opozycja. Ekonomiści na to, że w najbliższych latach dziura budżetowa na obniżanie obciążeń nie pozwoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;zdusimy;deficyt;w;ciagu;trzech;lat,208,0,650704.html) Boni: Zdusimy deficyt w ciągu trzech lat Dług ma zostać obniżony do poziomu 3 procent PKB. Ma pomóc prywatyzacja i dywidendy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t91696.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rybinski;polityka;gospodarcza;rzadu;to;katastrofa,181,0,650677.html) Rybiński: Polityka gospodarcza rządu to katastrofa Zdaniem byłego wiceszefa NBP, wyższy VAT uderzy w młodych.
bEgGEqPS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)