Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS jest przeciwne prywatyzacji energetyki

0
Podziel się:

Do końca 2010 roku przychody z prywatyzacji mają wynieść 36,7 mld złotych.

PiS jest przeciwne prywatyzacji energetyki
(kprm.gov.pl)

Posłowie PiS uważają, że prywatyzacja sektora energetycznego, którą zakłada przygotowany przez ministra skarbuAleksandra Grada(na zdjęciu) plan prywatyzacji, jest groźna dla polskiego bezpieczeństwa w tym zakresie.

Ministerstwo skarbu szacuje przychody z prywatyzacji na 36,7 mld zł do końca 2010 roku. Lista kluczowych projektów obejmuje m.in. sektor energetyki i chemii oraz sprzedaż części udziałów Skarbu Państwa w spółkach giełdowych, w tym części akcji KGHM i Lotos.

Najważniejsze projekty zaktualizowanego programu to prywatyzacja spółek Enea, Tauron, PGE, Energa i ZE PAK z branży energetycznej oraz Ciech, Zakłady Chemiczne Police, Zakłady Azotowe Puławy, Zakłady Azotowe Tarnów i Zakłady Azotowe Kędzierzyn z branży chemicznej, prywatyzacja Giełdy Papierów Wartościowych i sprzedaż udziałów w spółkach TP, Pekao S.A., LW Bogdanka, Ruch i Lotos.

Krytycznie do tych planów odnosi się były minister skarbuWojciech Jasiński</p>

- _ Uważamy, że nie wszystko w Polsce musi być sprywatyzowane _ - ocenił Jasiński.

Jak dodał, obecnie 70 proc. gospodarki jest w rękach prywatnych i - jego zdaniem - to wystarczy.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdaniem przewodniczącego Zarządu Głównego PiSJoachima Brudzińskiego, działania prywatyzacyjne mające służyć pokryciu _ kosmicznej dziury budżetowej _ ministra finansów Jacka Rostowskiego, należy wpisać w prezydencki kalendarz wyborczy.

_ - Jeśli premier Tusk chce swoje prezydenckie aspiracje zaspokajać kosztem pozbawienia wpływu państwa na przedsiębiorstwa, spółki ważne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa, to rodzi się pytanie, czy ta ekipa jest odpowiedzialna _ - powiedział.

Brudziński przypomniał, że premier i wicepremierGrzegorz Schetyna, podczas kampanii wyborczej, obiecywali związkowcom z KGHM, że zakład ten będzie sprywatyzowany.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)