Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS miażdży Platformę. W najnowszym sondażu

0
Podziel się:

Mimo, że partia Jarosława Kaczyńskiego wyraźnie traci poparcie, to jednak bije na głowę rządzącą koalicję.

PiS miażdży Platformę. W najnowszym sondażu
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w dniach 11-12 września, na PiS głosowałoby 39 proc. badanych, a na PO - 30 proc. - wynika z sondażu TNS Polska dla Wiadomości TVP1.

Sojusz Lewicy Demokratycznej mógłby liczyć na 14 proc. głosów, na PSL i Ruch Palikota głosowałoby po 6 proc. ankietowanych.

Nowa Prawica uzyskałaby 2 proc. głosów, zaś PJN i Solidarna Polska - po 1 proc. głosów. W porównaniu z sierpniem Prawo i Sprawiedliwość straciło 4 punkty procentowe, a Platforma - 2. Tyle samo - 2 punkty - zyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej.

O jeden punkt wyższy wynik osiągnęło Polskie Stronnictwo Ludowe. Notowania Ruchu Palikota poszły w górę o 3 punkty. Nowa Prawica, Solidarna Polska i Polska jest Najważniejsza nie odnotowały zmian.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadu telefonicznego 11 i 12 września na grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski, chcących wziąć udział w wyborach i wiedzących, na kogo głosować.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy stanowczo o politykach. Nowy sondaż Tak uważa ponad połowa badanych, odnosząc się do pytań o kwestie lobbingu i problem konfliktu interesów w działalności polityków.
Zdrada powodem dysmisji polityka? Oto, co myślą Polacy Co czwarty Polak uważa, że informacje o życiu prywatnym polityków powinny być upubliczniane.
Kto dzisiaj wygrałby wybory parlamentarne? W sierpniu zamiar głosowania na PiS zadeklarowało 29 proc. osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych; na PO zagłosowałoby 25 proc - wynika z sondażu TNS.
Zaskakujące wyniki sondażu. PO odrabia straty Według przedstawicieli CBOS, wyniki sondażu świadczą o _ stanie chwiejnej równowagi _ na scenie politycznej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)