Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn
28.10.2005 11:42

PiS nie chce na razie dalszej prywatyzacji PKN Orlen i Grupy Lotos

PiS, które prawdopodobnie utworzy rząd mniejszościowy, nie chce na razie dalszej prywatyzacji PKN Orlen SA i Grupy Lotos SA, jednak nie widzi także potrzeby łączenia tych spółek, wynika z wypowiedzi posła tej partii Wojciecha Jasińskiego, typowanego na przyszłego ministra skarbu lub gospodarki./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawo i Sprawiedliwość (PiS), które prawdopodobnie utworzy rząd mniejszościowy, nie chce na razie dalszej prywatyzacji PKN Orlen SA i Grupy Lotos SA, jednak nie widzi także potrzeby łączenia tych spółek, wynika z wypowiedzi posła tej partii Wojciecha Jasińskiego, typowanego na przyszłego ministra skarbu, gospodarki lub finansów. *

„Nie ma powodu, by dalej prywatyzować Orlen. Ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju Skarb Państwa powinien zachować wpływ na układ właścicielski w spółce. Poza tym, po co prywatyzować, skoro obecny skład akcjonariatu nie hamuje rozwoju spółki” – powiedział cytowany w „Pulsie Biznesu” Wojciech Jasiński.

Według niego, nie ma także potrzeby dalszej prywatyzacji Grupy Lotos. „Ważniejsze jest ustabilizowanie działalności spółki” – dodał poseł.

Jego zdaniem, obecnie nie ma też potrzeby łączenia tych spółek, choć należy przeanalizować, czy dalsze samodzielne funkcjonowanie Grupy Lotos nie grozi przejęciem jej przez zagraniczne firmy.

Poseł Jasiński nie widzi także potrzeby dalszego funkcjonowania Nafty Polskiej, agencji odpowiedzialnej za prywatyzację i restrukturyzację sektora naftowego i chemicznego.

„Nie można zwlekać z jej likwidacją. Funkcje Nafty Polskiej powinien przejąć bezpośrednio resort skarbu” – powiedział poseł.

Tagi: pkn, lotos, prywatyzacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz