Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet 2012
01.12.2011 13:55

PiS oskarża Rostowskiego, że sięga do kieszeni najuboższych

Według polityków PiS, Rostowski chce sięgnąć do kieszeni najbiedniejszych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

*Minister finansów prowadzi _ potrójną księgowość _, a parlament nie zna prawdziwego stanu finansów publicznych - oświadczyli politycy Prawa i Sprawiedliwości. *

_ - Z panem ministrem Rostowskim mamy ten kłopot, że prowadzi on podwójną, a nawet potrójną księgowość. Jedne dane przedstawia Komisji Europejskiej, inne dane przedstawia polskiemu parlamentowi, a skądinąd jeszcze wiemy, że ma taki zwyczaj, że zobowiązania Skarbu Państwa zamiata pod dywan _ - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Według niego, polski parlament otrzymał z rządu projekt ustawy okołobudżetowej, a tak naprawdę _ nie wie, jaki jest prawdziwy stan finansów publicznych _. Posłowie PiS skrytykowali zapisy projektowanej ustawy, którą w czwartek zajmuje się Sejm.

_ - Zaczynamy płacić rachunki za poprzednie cztery lata rządów, za poprzednie cztery lata nic nierobienia. Sięga się do płytkich kieszeni, ale także destabilizuje się podstawowe państwa _ - ocenił Kuźmiuk. Według niego propozycja podwyżki akcyzy w obecnej sytuacji jest _ zaproszeniem _ do wyraźnego wzrostu cen paliw i inflacji.

Z kolei - jak mówił - planowane zamrożenie płac sędziów i prokuratorów może skończyć się tym, że _ aparat ścigania i wymiaru sprawiedliwości _ przestanie działać. _ W jaki sposób rząd chce realizować elementarne obowiązki państwa? _ - pytał Kuźmiuk.

Henryk Kowalczyk (PiS) stwierdził, że choć przed wyborami ponoć wszystko szło _ świetnie _, to po wyborach okazało się, że _ trzeba sięgać do kieszeni _. Jak dodał, są to najczęściej płytkie kieszenie ludzi najuboższych.

Elżbieta Rafalska (PiS) opisywała _ kwiatki na społecznej łączce ministra Jacka Rostowskiego _. _ Jedynym pomysłem ministra finansów jest chyba mrożenie problemów społecznych _ - mówiła Rafalska.

_ - Mamy zamrożone kryteria dochodowe do świadczeń rodzinnych - 504 zł niezwaloryzowane od 2004 roku. Mamy 351 zł jako kryterium dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej - jesteśmy jedynym krajem w Europie, gdzie kryterium dochodowe jest mniejsze od minimum egzystencji _ - powiedziała posłanka PiS. _ To już nie jest zamrażarka, to jest gigantyczna chłodnia problemów społecznych _ - oceniła.

Jej zdaniem rząd planuje też ograniczenie pieniędzy na aktywne przeciwdziałaniu bezrobociu oraz rozwiązania, które pogorszą sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

O budżecie Rostowskiego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t196967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/pkb;2012;gospodarka;hamuje;jak;ostro,26,0,978970.html) Oto, jak dostaniemy po kieszeni przez budżet Rostowskiego Money.pl pokazuje, jakie skutki dla naszych kieszeni będzie miał wzrost gospodarczy na poziomie 2,5 proc. w 2012 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t190325.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet;na;2012;rok;w;grudniu;trafi;do;sejmu,199,0,970439.html) Wiadomo, kiedy budżet trafi do Sejmu Minister finansów poinformował, że jego resort nad trzema wariantami budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t180422.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;o;budzecie;najbardziej;realny;wariant;,151,0,963735.html) Eksperci o budżecie: Najbardziej realny wariant... Dwunastu ekonomistów ankietowanych przez Money.pl ocenia plany ministra finansów Jacka Rostowskiego.
Tagi: budżet 2012, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz