Notowania

pis
02.08.2012 12:09

PiS pyta rząd. Co z budowlańcami spoza specustawy?

Posłowie PiS skierowali list do premiera w sprawie pomocy dla przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Posłowie PiS skierowali list do premiera w sprawie pomocy dla przedsiębiorców. Pytają w nim o pomoc dla firm, które zostały poszkodowane przy budowie autostrad, a nie są objęte tak zwaną specustawą rządową.

Poseł PiS Andrzej Adamczyk z sejmowej komisji infrastruktury mówił, że już Bronisław Komorowski kierując ustawę do Trybunału zwrócił uwagę na ten problem.

- _ Kierujemy list do premiera, jakie kroki zostaną powzięte, by zabezpieczyć interesy tych przedsiębiorców, którzy byli na dole tej piramidy finansowej. Przypomnę, że wielu przedsiębiorców padało ofiarą, nagminnie budowanych tego typu piramid - _mówił Adamczyk.

Polityk PiS liczy, że szef rządu odpowie na list i przedstawi propozycję objęcia pomocą tych, których ustawa nie dotyczy.

_ - Oto w oparach skandalu rząd funkcjonuje w tym zakresie, nie ma żadnego projektu ustawy, które by zabezpieczały proces inwestycyjny _ - argumentował poseł.

We wtorek prezydent podpisał rządowa ustawę i jednocześnie kilka jej artykułów skierował do Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w kierownictwie partii. Teraz w PiS... Poseł Łukasz Zbonikowski, podczas powtórzonego zjazdu w Toruniu, został wybrany na prezesa PiS w okręgu toruńsko-włocławskim.
Szeregi PiS liczniejsze. Czyim kosztem? Bartosz Kownacki jednak nie został posłem niezależnym i przystąpił do klubu PiS.
Jak OLT dostał licencję? Chcą śledztwa Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skierował list do NIK z prośbą o skontrolowanie procesu przyznawania licencji dla tej linii przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz