Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS straszy pustą lodówką i pyta "gdzie znikają nasze pieniądze"

0
Podziel się:

Błaszczak: banki powinny podzielić się pieniędzmi z najbiedniejszymi. Partia chce opodatkować banki i wprowadzić dodatek drożyźniany.

PiS straszy pustą lodówką i pyta "gdzie znikają nasze pieniądze"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość atakuje rząd Donalda Tuska za rosnące podatki. Politycy pytają dlaczego mimo dodatniego przyrostu gospodarczego, rośnie dziura budżetowa. Wracając do pustej lodówki oraz przypominając stare hasła PO, domagają się opodatkowania banków i wprowadzenia dodatku drożyźnianego dla najbiedniejszych.

Zdaniem posłów PiS wzrost cen żywności, transportu, paliw i energii to wynik podniesienia podatku VAT, który uderza w gorzej i średnio sytuowanych. Z danych GUS wynika, że w styczniu ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego o 3,8 procent. W porównaniu z grudniem były wyższe o 1,2 procent.

Szef Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak zauważył, że mamy dodatni wzrost gospodarczy ale jednocześnie wzrastają wydatki i deficyt budżetowy jest 5 razy wyższy niż za rządów PiS.

_ - Co dzieje się z podatkami? Mimo wzrostu gospodarczego deficyt rośnie. Gdzie znikają nasze pieniądze? - _ pyta Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Według Mariusza Błaszczaka w tak złej sytuacji rząd powinien sięgnąć po pieniądze do _ głębokich kieszeni _ - czyli do instytucji finansowych. _ - Banki powinny podzielić się swoimi zyskami z najbiedniejszymi - _mówi Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:


Wróciła pusta lodówka

Podczas konferencji posłowie PiS zaprezentowali nowy filmik z wykorzystaniem starego wątku pustej lodówki. Tym razem z lodówki znikają kolejne produkty, a potem coś porywa z mieszkania i lodówkę. Filmik kończy się logo Platformy z przekrzywionym uśmiechem i hasłem _ Cuda się skończyły _.


Zobacz także: ZOBACZ SPOT PIS:

Reklamówka powstała z okazji podsumowania 1000 dni rządów Tuska. PiS pokazuje w niej, że to, co premier Tusk i jego ekipa proponują ws. podatków, oznacza dla Polaków m.in. pustą lodówkę.

Po prezentacji spotu, rzecznik PiS Adam Hofman podsumował go - _ Zanim cuda się zaczęły, już się skończyły _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t98540.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podatkowe;latanie;budzetu;sprawdz;ile;zabierze;ci;rzad,50,0,729650.html) Podatkowe łatanie budżetu. Sprawdź, ile zabierze ci rząd Zmiany w VAT na paliwo - 140 zł miesięcznie więcej, VAT na żywność - kilkadziesiąt złotych. Znikną ulgi na biopaliwa. W górę pójdzie akcyza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t85704.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/placisz;wysokie;podatki;tak;ci;sie;tylko;wydaje,82,0,650834.html) Płacisz wysokie podatki? Tak ci się tylko wydaje Polak zarabiający średnią krajową oddaje państwu przez rok ponad 8,5 tysiąca złotych ze swojej pensji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t77910.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tk;nie;mozna;ograniczac;praw;do;zasilku;pogrzebowego,225,0,701153.html) TK: Nie można ograniczać praw do zasiłku pogrzebowego Należy się on także po upływie roku od zgonu bliskiej osoby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)