Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS ukręci bat na hipermarkety?

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zapowiada złożenie projektu ustawy ograniczającej otwieranie nowych hipermarketów, zapowiedział ekspert tej partii do spraw handlu, Artur Zawisza. / ISB /

*Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zapowiada złożenie projektu ustawy ograniczającej otwieranie nowych hipermarketów, zapowiedział ekspert tej partii do spraw handlu, Artur Zawisza. *
„Z troski o polskich przedsiębiorców chcemy ustawy ograniczającej otwieranie hipermarketów” – powiedział Zawisza wtorkowej „Gazecie Wyborczej”.

Ekspansję hipermarketów w Polsce skrytykowała w sobotnim wywiadzie dla „Financial Times” minister finansów Teresa Łubińska, według której nie przyczyniają się one do wzrostu gospodarczego. Jej stanowisko poparł później premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Jednakże przedstawiciele sieci hipermarketów, cytowani przez “GW”, odpowiedzieli, że ich inwestycje w Polsce sięgnęły już 40 mld zł i doprowadziło do powstania 160 tys. miejsc pracy i odprowadzają rocznie ok. 6 mld zł tylko z tytułu podatku dochodowego od firm (CIT).

Zawisza dodał, że PiS chce wycofać się jednak z części wcześniej planowanych rozwiązań, takich jak dodatkowe opodatkowanie hipermarketów, rozważy też plan ograniczeń dla sklepów wielkopowierzchniowych w mniejszych miastach.

„GW” podkreśla, że projekt PiS-u mógłby liczyć na poparcie Ligi Polskich Rodzin (LPR) i Samoobrony.

CZYTAJ TAKŻE:

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)