Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS żąda informacji o finansach państwa

0
Podziel się:

Zdaniem Marka Kuchcińskiego premier powinien przedstawić ją w przyszłym tygodniu w Sejmie.

PiS żąda informacji o finansach państwa
(PAP/Radek Pietruszka)
bEDsjFud

Zdaniem Marka Kuchcińskiego premier powinien przedstawić ją w przyszłym tygodniu w Sejmie. P.O. szefa klubu PiS Marek Kuchciński zwrócił się do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, aby uzupełnił porządek obrad Sejmu o taki punkt. Sejm będzie obradował w przyszłym tygodniu od środy do piątku.

Podczas dzisiejszego briefingu rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak mówił, że informacja premiera dotycząca finansów państwa jest konieczna m.in. po poniedziałkowej wypowiedzi szefa doradców premiera Michała Boniego, który powiedział, że niewykluczona jest debata publiczna o ewentualnej podwyżce podatków, bo trzeba rozważać wszystkie opcje związane z uniknięciem zagrożeń, jakie niesie deficyt budżetowy.

_ - Uważamy, że wszystkie zmiany dotyczące systemu podatkowego powinny być poprzedzone debatą publiczną i parlamentarną. Niepokoi nas, że jeszcze kilka tygodni temu zarówno premier Tusk, jak i minister Rostowski i marszałek Komorowski nie wspominali, że sytuacja finansowa naszego kraju jest zła. Teraz minister Boni mówi o konieczności podnoszenia podatków _ - powiedział Błaszczak.

bEDsjFuf

O sytuacji budżetowej z szefem rządu rozmawiali dziś w kancelarii premiera członkowie zarządu krajowego PO. Była mowa m.in. o Wieloletnim Planie Finansów Państwa, którym w piątek ma zająć się rząd.
Zaznaczył, że PiS liczy na propozycje ekipy Donalda Tuska dotyczące uzdrowienia sytuacji finansowej kraju, a nie na sprzeczne głosy płynące od członków rządu.

Błaszczak przytoczył też wypowiedź marszałka Schetyny, który pytany w czwartek, czy rząd zdecyduje się na podniesienie podatków, powiedział, że jest to _ ostateczna ostateczność _.

_ - W związku z tym sprawa staje się poważna. Żeby rozmawiać na temat szczegółów powinniśmy znać sytuację finansów naszego kraju. Albo jesteśmy zieloną wyspą, jak mówili politycy PO przed wyborami, albo sytuacja jest dramatyczna, jak mówi minister Boni _ - powiedział Błaszczak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t97664.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlugi;polski;rosna;warte;sa;juz;tyle;ile;koncern;google,116,0,645748.html) Długi Polski rosną. Warte są już tyle, ile koncern Google Na "swoją część" długu publicznego statystyczny Polak musiałby pracować prawie pół roku. Jesteśmy zadłużeni siedmiokrotnie bardziej od Estończyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t15428.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/ciecie;wydatkow;nie;pomoze;trzeba;podniesc;podatki,221,0,645597.html) Cięcie wydatków nie pomoże, trzeba podnieść podatki Oszczędności dadzą najwyżej kilkaset milionów złotych. A my potrzebujemy miliardów, by zredukować deficyt finansów publicznych - przekonuje w rozmowie z Money.pl profesor Dariusz Filar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t20042.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gomulka;nie;powiem;tuskowi;gdzie;szukac;oszczednosci,64,0,643136.html) Gomułka: Nie powiem Tuskowi, gdzie szukać oszczędności
bEDsjFuG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)