Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PJN: Dość upupiania, czas na reformę finansów. PO i PiS: Nie teraz

0
Podziel się:

Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do Platformy o natychmiastowe rozpoczęcie prac nad reformą i zadeklarowała dla niej poparcie.

PJN: Dość upupiania, czas na reformę finansów. PO i PiS: Nie teraz
(PAP/EPA)

Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do Platformy Obywatelskiej o natychmiastowe rozpoczęcie prac nad reformą i zadeklarowała, że jej klub ją poprze.

aktualizacja: 19:32

- _ Już nie chcemy słyszeć o kolejnych wyścigach na 10 km ani o podobnych śmiesznych propozycjach szefa rządu. Naprawdę dosyć upupiania, dosyć groteski, czas na powagę, jesteśmy w poważnej sytuacji _ - oświadczyła przewodnicząca PJN.

Jak dodała, rządowy projekt budżetu jest skrojony pod wybory parlamentarne. W jej opinii jest on całkowicie nierealistyczny, co _ potwierdzają teraz międzynarodowe instytucje _.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy przedstawiły prognozy mówiące, że wzrost PKB w Polsce będzie wolniejszy, niż zakłada polski rząd, podobnie jak tempo obniżania deficytu finansów publicznych. Tymczasem na początku maja rząd przyjął projekt budżetu na rok 2012, opierając się na własnych wyliczeniach.

- _ Mamy na świecie trzech wielkich bajkopisarzy: Jan Christian Andersen, bracia Grimm oraz jednego pretendującego do tego miana - czyli ministra Jacka Rostowskiego _ - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t138892.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opozycja;o;budzecie;na;2012;rok;to;bujanie;w;oblokach;i;zamki;na;piasku,183,0,823991.html) Opozycja o budżecie na 2012 rok: To bujanie w obłokach
Według niej nie ma szans na to, aby przyjęty przez rząd projekt budżetu przeprowadzić bez poważnej reformy finansów publicznych. Dlatego - jak podkreśliła - rozmowy na temat reformy _ trzeba rozpocząć tu i teraz, w polskim parlamencie _. - _ Dzisiaj jesteśmy gotowi usiąść i rozmawiać o tym, co trudne, ale niezbędne _ - zadeklarowała Kluzik-Rostkowska.

Polityk PJN Paweł Poncyljusz wymienił elementy reformy, które jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć. Są to m.in.: wprowadzenie jednego systemu emerytalnego dla wszystkich obywateli, zrównanie wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet, zniesienie barier dla przedsiębiorców oraz wprowadzenie jednej stawki podatkowej PIT i VAT. - _ Gotowi jesteśmy przyjąć razem z PO pakiet ustaw, które zreformują finanse _ - zadeklarował. - _ Polska jest najważniejsza, a nie słupki _ - oświadczył Poncyljusz.

Kluzik-Rostkowska dodała, że jej ugrupowanie nie godzi się na to, _ żeby rząd grał przyszłością Polski _. - _ Nie godzimy się, żeby tracić pół roku tylko dlatego, że są wybory, nie godzimy się, żeby tracić ten bezcenny czas _ - podkreśliła liderka PJN.

Tymczasem dwie największe partie w Sejmie nie traktują tego apelu poważnie. Poseł Platfomy Paweł Olszewski uważa, że przed wyborami trudno byłoby prowadzić merytoryczną dyskusję w kwestiach takich jak zrównanie wieku przechodzenia na emeryturę czy ujednolicenie systemu emerytalnego.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA PO:

(Źródło: IAR)

Według PiS, podwyższenie wieku emerytalnego kobiet spotęgowałoby skutki rosnącego bezrobocia i nie tędy droga. PiS nie zgadza się też na wspólny dla wszystkich system emerytalny jeśli miałoby się to odbyć kosztem rolników.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

(Źródło: IAR)

- _ Wszystko zależy od większości parlamentarnej _ - podkreślił szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem _ nikt rozsądny nie będzie popierał tych, którzy na nic wpływu nie mają. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t131984.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;pjn;liderzy;na;celowniku;pis;i;po,43,0,805419.html) Koniec PJN? Liderzy na celowniku PiS i PO Platforma Obywatelska jest zainteresowana Pawłem Poncyljuszem i Pawłem Kowalem. PiS - Tomaszem Dudzińskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97278.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;i;pjn;kusza;niezadowolonych,135,0,761735.html) PSL i PJN kuszą niezadowolonych Paweł Poncyljusz nie wyklucza wyborczych transferów w niektórych regionach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t124879.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;przedstawi;program;na;konwencji,121,0,733561.html) PJN przedstawi program na konwencji Jakubiak: 12 tysięcy osób same, bez namowy przystąpiły do popierania naszej inicjatywy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)