Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PJN przeciw prywatyzacji Grupy Lotos SA

0
Podziel się:

Zdaniem partii, rząd powinien dążyć do konsolidacji gdańskiej spółki z koncernem PKN Orlen.

PJN przeciw prywatyzacji Grupy Lotos SA
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECPgNOt

PJN jest przeciwne prywatyzacji Grupy Lotos SA. Zdaniem partii, rząd powinien dążyć do konsolidacji gdańskiej spółki z koncernem PKN Orlen.

Szef klubu PJN, Paweł Poncyliusz zaznaczył, że _ generalnie partia jest zwolennikiem prywatyzacji ale sprzeciwia się prywatyzacji firm z sektora energetycznego i paliwowego _.

Zdaniem PJN, _ nie ma też dobrych ofe _rt za zakup ponad 53 proc. akcji Grupy, _ bo oferty, które wpłynęły, nie odzwierciedlają rzeczywistej ceny spółki uwzględniającej inwestycje zrealizowane w niej w ostatnich latach. _

bECPgNOv

Poseł powiedział, że _ Lotos i Orlen powinny być skonsolidowane, bo inaczej będą sprzedawane po kawałku dla pozyskania pieniędzy do budżetu państwa _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t21874.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotos;dla;rosjan;to;nie;jest;dobry;czas,75,0,805451.html) Lotos dla Rosjan? "To nie jest dobry czas"

Zdaniem PJN pieniądze pozyskiwane z prywatyzacji powinny być przekazywane na fundusz rozwojowy. Natomiast z funduszu pieniądze powinny być przeznaczone na inwestowane w infrastrukturę drogową, kolejową i telekomunikacyjną, badania i rozwój oraz stabilizację funduszu emerytalnego.

Wiceminister Skarbu, Mikołaj Budzanowski, tłumaczył w kwietniu, że Grupa Lotos SA jest prywatyzowana z myślą _ o jeszcze lepszym i konkurencyjnym rozwoju tej spółki na rynku polskim i zagranicznym _. - _ Poszukujemy partnera branżowego, który widzi swoje zaangażowanie w tej spółce w perspektywie wieloletniej (...) Najważniejszym celem jest rozwój tej spółki _ - mówił wiceminister.

bECPgNOB

Resort skarbu oczekuje od inwestora, że Lotos pozostanie samodzielną spółką giełdową i będzie miał swoją siedzibę w Gdańsku. Inwestor ma gwarantować inwestycje zgodnie ze strategią spółki, zapewnić ich finansowanie, a także dostęp do surowców.

Miesiąc temu poinformowano, że ministerstwo skarbu wyłoniło cztery podmioty, w tym jeden warunkowo, spośród których zostanie wybrany inwestor dla Grupy Lotos. Termin złożenia ofert wiążących to 16 listopada 2011 roku. Nazwy wyłonionych podmiotów nie będą podawane do publicznej wiadomości. Ostateczne decyzje ws. prywatyzacji Grupy będzie podejmował już nowy rząd, na przełomie 2011 i 2012 r.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t139559.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotos;na;sprzedaz;kupi;globalny;gracz,14,0,844046.html) Lotos na sprzedaż. Kupi "globalny" gracz? Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak zaapelował do ministra skarbu o większą otwartość informacyjną przy tej prywatyzacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/duze;zainteresowanie;prywatyzacja;lotosu,140,0,839820.html) Duże zainteresowanie prywatyzacją Lotosu Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Skarb Państwa ma poniżej 10 ofert na kupno Lotosu.
bECPgNOW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)