Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKB Polski. W czwartym kwartale wyniósł około 0,7 proc.

0
Podziel się:

Resort gospodarki podał dane za ostatni kwartał 2012 roku.

PKB Polski. W czwartym kwartale wyniósł około 0,7 proc.
(kadmy/iStockphoto)

Wzrost PKB w czwartym kwartale 2012 roku wyniósł około 0,7 proc. w ujęciu rocznym wobec 1 proc. szacowanego wcześniej - ocenili analitycy Ministerstwa Gospodarki.

_ Z kwartału na kwartał 2012 roku następowało spowolnienie dynamiki PKB, wartości dodanej brutto oraz szczególnie wartości dodanej brutto wytworzonej w przemyśle. Tempo wzrostu PKB zmniejszało się systematycznie z 3,6 proc. w I kwartale do około 0,7 proc. w IV kwartale, a wartości dodanej brutto wytworzonej w przemyśle z 3,5 proc. do około minus 2,0 proc. _ - napisano w opublikowanym dziś raporcie.

Ze wstępnych danych GUS wynika, że tempo wzrostu PKB spowolniło w całym 2012 roku do 2 proc. z 4,3 proc. w 2011 roku.

Zgodnie z ustawą budżetową w tym roku polska gospodarka ma się rozwijać w tempie 2,2 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy rating Polski jest nadal stabilny? - _ Polski rating "A minus" jest solidny i odporny, bez znaczniejszych perspektyw osłabienia _ - powiedział dziennikarzom Napolitano.
Gospodarkę czeka kryzys gorszy niż w 2009? Jeśli tak się stanie, w otoczeniu polskiej gospodarki w 2014 roku zapanuje przedkryzysowa normalność.
Relacja długu do PKB na koniec roku. Tak ma wyglądać Resort finansów informuje, że granica 50 proc. zostanie przekroczona - niezależnie od kursu złotego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)