Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKB w Polsce w trzecim kwartale 2013 roku mocno w górę

0
Podziel się:

Wzrost gospodarczy jest zdecydowanie wyższy niż w drugim kwartale tego roku.

PKB w Polsce w trzecim kwartale 2013 roku mocno w górę
(Endostock/Dreamstime.com)

W trzecim kwartale tego roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 1,9 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

Dynamika PKB w trzecim kwartale 2013 roku jest znacznie wyższa niż w drugim, kiedy wzrost gospodarczy w Polsce w ujęciu rocznym sięgnął zaledwie 0,8 procent. Wynik jest natomiast zgodny z - opublikowanymi przed dwoma tygodniami - wstępnymi szacunkami GUS.

Zobacz dane o dynamice PKB w trzech ostatnich latach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Swojego zadowolenia ze wzrostu gospodarczego nie krył wówczas premier. -_ To najwyższe tempo w Europie - powiedział Donald Tusk na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Dodał, że Polska jest europejskim prymusem jeśli chodzi o skumulowany wzrost z lat 2008-2013. _ - Ten skumulowany wzrost PKB to jest 19,8 procent. Ten wynik jeszcze się poprawi _- dodał przed dwoma tygodniami premier. _

Przedwczoraj natomiast swoje prognozy zaprezentował główny ekonomista ministerstwa finansów Ludwik Kotecki. Wynika z nich, że wzrost PKB w czwartym kwartale wyniesie _ znacząco powyżej _ 2 procent rok do roku, a w całym 2013 roku sięgnie 1,3-1,4 procent. W przyszłym roku rząd zakłada wzrost PKB na poziomie 2,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)