Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKB zaskakuje, ale szykujemy się na drugi kryzys

0
Podziel się:

Produkt Krajowy Brutto w trzecim kwartale wzrósł o 4,2 procent.

PKB zaskakuje, ale szykujemy się na drugi kryzys
(kprm.gov.pl)

Produkt Krajowy Brutto w Polsce w trzecim kwartale 2010 roku wzrósł o 4,2 procent. Analitycy prognozowali, że będzie to 3,6 procent. Ta wiadomość ucieszyła rząd. Premier uważa, że zdajemy egzamin z kryzysu.

Donald Tusk powiedział, że dane GUS świadczą o tym, że nasz kraj poradził sobie z kryzysem a trzy lata oszczędzania opłaciły się.

- _ Mimo krytycyzmu niektórych obserwatorów,mam ze swoją ekipą przekonanie, że robimy wszystko tak jak należy w tym skomplikowanym czasie, by Polaków chronić w tym trudnym okresie _ - mówi Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

dźwięk IAR

Główny ekonomista PKO BP Łukasz Tarnawa uważa, że najważniejszym czynnikiem wzrostu był popyt krajowy. _ - Przede wszystkim jest to przyspieszająca konsumpcja prywatna i mobilizacja przed podwyżką VAT. Dodatkowo przedsiębiorstwa odbudowują zapasy, a w II kwartale pierwszy raz w tym roku wzrosły inwestycje - _ wylicza Tarnawa.

POSŁUCHAJ ŁUKASZA TARNAWY:

dźwięk IAR

Bez przesady z optymizmem, czekają nas trudne czasy

_ - Nie należy jednak przesadzać z optymizmem - _ przestrzega ekonomista domu maklerskiego X Trade Brokers Przemysław Kwiecień. Jego zdaniem, wysoki wzrost PKB robi wrażenie, ale jeśli przyjrzeć się danym GUS-u, można doszukać się wciąż słabych punktów polskiej gospodarki. Jednym z najważniejszym są nie najlepsze inwestycje.

O tym, że sytuacja może się pogorszyć wie też premier. Szef rządu jest przekonany, że najbliższe miesiące będą dla Europy znów bardzo trudne. Wielu analityków coraz częściej mówi o kolejnym kryzysie - tym razem w państwach strefy euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t33835.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkb;polski;jednym;z;najlepszych;na;swiecie,191,0,455103.html) PKB Polski jednym z najlepszych na świecie Dziś GUS opublikował dane za I kw. 2009 roku. Recesji nie ma, jesteśmy w ścisłej czołówce nie tylko Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t85954.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkb;na;stalym;poziomie;drugi;kwartal;taki;jak;pierwszy,7,0,657159.html) PKB na stałym poziomie: drugi kwartał taki jak pierwszy Szef doradców premiera twierdzi, że zawdzięczamy to eksportowi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)