Notowania

ceny paliw
03.04.2013 12:33

PKN Orlen obniża ceny benzyny, podnosi ceny oleju napędowego

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 3 gr na litrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 8 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 9 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 28 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 3 gr na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 499 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 571 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 398 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 578 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 23. obniżka cen benzyny i 40. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 42 razy, natomiast olej napędowy taniał 21 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 28 zł i wynosi nadal 4 tys. 348 zł za tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi zmienia również hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 5 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi obecnie 3 tys. 064 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 39. podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam 22 razy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny oleju grzewczego obniżone PKN Orlen obniża od dzisiaj hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 9 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.
Ceny paliw od dzisiaj w dół. Zobacz, o ile Koncerny ogłaszają obniżki w hurcie. Jak przełoży się to na ceny na stacjach benzynowych?
Lotos zmienia ceny paliwa. Od dziś będzie... Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.
Tagi: ceny paliw, orlen, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz