Notowania

ceny paliw
06.02.2013 11:19

PKN Orlen podnosi ceny benzyny i oleju napędowego

PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 5 zł, a oleju napędowego o 14 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 5 zł, a oleju napędowego o 14 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 1 grosz na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 398 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 456 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 413 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 593 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 20. podwyżka cen benzyny i 21. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam siedem, a olej napędowy cztery razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 14 zł i wynosi 4 tys. 363 zł za tysiąc litrów.

Czytaj więcej w Money.pl
PKN Orlen obniża ceny benzyny. Sprawdź, o ile PKN Orlen obniża hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 4 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 3 zł na tysiąc litrów.
Ich decyzja uderzy w kieszenie kierowców PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyn i oleju napędowego. W górę idzie też cena oleju grzewczego.
Ceny paliw niższe niż przed rokiem, ale uwaga na... Zobacz, na co uwagę zwracają analitycy oraz sprawdź, jakie są ich prognozy na przyszłość.
Tagi: ceny paliw, olej napędowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz